yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

ASAT Kumluca’nın kırsal mahallelerinde içme suyu hatlarını yeniliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca’nın Belen Mahallesi’nde üretimine başladığı içme suyu projesiyle daha evvel hiç suyu olmayan yerleşim yerlerini birinci defa suyla buluşturacak.

ASAT Kumluca’nın kırsal mahallelerinde içme suyu hatlarını yeniliyor


Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca’nın Belen Mahallesi’nde imaline başladığı içme suyu projesiyle daha evvel hiç suyu olmayan yerleşim yerlerini birinci sefer suyla buluşturacak.

7 milyon liralık yatırım kapsamında 17 bin 200 metre yeni içme suyu çizgisi imalatı yapılıyor. Bugüne kadar çok uzak aralıklardan su taşıyarak muhtaçlıklarını gidermeye çalışan bölge halkı ise “Su hayattır. Liderimiz bizi hayata kavuşturdu. Bu hizmet asla unutulmaz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Kumluca Belen Mahallesi’ne bağlı Maysıra, Tekdemirler, Karadere ve Torunlar yerleşim yerlerinin içme suyu problemini çözüyor. Belen Mahallesi, Tekdemirler bölgesinde yer alan Belen 1 su deposundan başlayarak devam eden çalışmalarda eskiyen ve mevcut muhtaçlığı karşılayamayan sınır yeni borularla güçlendiriliyor. Projeyle Belen Mahallesi Maysıra bölgesine de birinci sefer içme suyu verilecek. Yıllardır bölgede suya hasret olan vatandaşlar meskenlerine su gelecek olmasının heyecanını yaşıyor. Çalışmaların bir ayda tamamlanması hedefleniyor.

KUMLUCA’DA SUSUZ HANE BIRAKMAYACAĞIZ

Çalışmalar ile ilgili bilgi veren ASAT Kumluca Şube Müdürü Tarık Tuzcular “Belen Mahallemizin Maysıra, Tekdemirler, Karadere ve Torunlar bölgesinde yaşanan su sorunlarını çözmek için çizgileri yenilerken, hiç suyu olmayan yerleşim yerlerine de yeni sınır çekiyoruz. Yıpranmış ve ömrünü tamamlamış 3 bin 200 metrelik sınırı yenileyip, güçlendiriyoruz. Maysıra bölgemize de 14 kilometrelik yeni bir çizgi çekerek vatandaşlarımızı birinci sefer pak içme suyu ile buluşturuyoruz. Bu bölge için yaklaşık 7 milyonluk bir yatırım gerçekleştiriyoruz. Kumluca’mızda susuz hane bırakmamak için çalışmalarımız ağır bir formda devam edecek” dedi.

TALEBİMİZE ÇABUCAK DÖNÜŞ YAPILDI

Yıllardır içme suyu sorunu yaşadıklarını anlatan Belen Mahallesi Muhtarı Halil Çetin süreç ile ilgili şunları söyledi: “15 yıldır su çıkmayan bölgelerimiz vardı. Bu düşüncelerimiz ile ilgili Antalya Büyükşehir Belediyemize topluca bir müracaatta bulunduk. Sağ olsun Muhittin Liderimiz problemimizin tahlili için talimat verdi. Çalışmalar çabucak başladı. Talebimizin çabucak karşılık bulmasından ötürü çok mutluyuz. Su hayattır, liderimiz bizi hayata kavuşturdu. Liderimize mahallemiz ismine çok teşekkür ederim.”

BU HİZMET ANLATILAMAYACAK BİR MUTLULUK

Maysıra mevkiinde oturan Bahtiyar Fışkır da yaşadıkları düşünceleri şu formda anlattı: “Araçlarımızla, traktörlerimizle su tanklarıyla su olan bölgelerden sularımızı çekerek gereksinimlerimizi gidermeye çalışıyoruz. Bu güç koşullarda temel gereksinimlerimizi karşılayamıyoruz. Çok uzak aralıklardan su taşıyarak hayvanlarımızı susuz bırakmamak için çabalıyoruz. Adeta rezillik çekiyoruz. Bizim için bu hizmet anlatılmayacak bir memnunluk. Çok heyecanlıyız Muhittin Liderimize çok teşekkür ederiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim