yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

ASAT yağmursuyu drenaj hattı çalışmaları yaz boyu devam edecek

Planlı, kurallı, kimlikli bir kent sloganıyla kentin gereksinim duyduğu projelere öncelik veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde yağmur suyu drenaj çizgisi alt yapısını güçlendirmeye devam ediyor.

ASAT yağmursuyu drenaj hattı çalışmaları yaz boyu devam edecek


Kış aylarında yaşanabilecek ani su baskınlarının önüne geçmek emeliyle alt yapı imalatlarını sürdüren ASAT’ın çalışmaları yaz ayları boyunca devam edecek. Üç merkez ilçede toplamda (3930 m) 4 km’yi uzunluğu bulan alt yapı imalatlarının yatırım maliyeti 100 Milyon TL’yi aşacak. ASAT gruplarının çalışmaları Konyaaltı Toros ve Akkuyu mahallelerinin kesiştiği 15. Cadde, Toroslar Caddesi ve 25. Cadde’de, Kepez’de ise Yükseliş mahallesi Yıldırım Beyazıt caddesinde devam etmekte. Bu çalışmaların akabinde Kepez Şafak Mahallesi Şehit Binbaşı Erdoğan Özdemir Caddesi ile Muratpaşa Şirinyalı Mahallesi Avni Tolunay ve İsmet Gökşen caddelerinde çalışmalar sürdürülecek.

ÜÇ İLÇEDE TOPLAM UZUNLUK 3930 METRE

Antalya merkez ilçelerinde kış aylarında yaşanan ani su baskınlarını ve taşkınları önlemek maksadıyla alt yapı imalatı çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirten ASAT Yağmursuyu Sorumlusu Sait Dursun Deliktaş “ Çalışmalarımızı kış aylarında vatandaşlarımızın en çok badire yaşadığı noktalarda ağırlaştırdık. Maksadımız öncelikli bölgelerimizin alt yapı problemini çözerek kış aylarında benzeri meselelerin yaşanmaması. Konyaaltı Akkuyu ve Toros Mahallerimizin kesiştiği bölgede başlattığımız çalışmalarımızı büyük ölçüde tamamladık. Toros mahallemizde asfaltlama çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu bölgede 40 Milyon TL’lik bir yatırım bedeli ile 570 metre 1.5 metreye 1,5 baks imalatı, 850 metrede ise 1200’lük betonarme boru imalatı gerçekleştirdik. Kepez ilçemizde Şafak ve Yükseliş mahallemiz ile Muratpaşa Şirinyalı mahallelerimizde de çalışmalarımız olacak, bu mahallelerimizin bir kısmında çalışmalarımız başladı. Toplamda üç merkez ilçemizde 3930 metrelik yeni çizgi imalatı yapacağız. Tüm bu çalışmaların imal maliyeti 100 Milyon TL’yi aşacak. ASAT olarak yaz boyunca yağmur suyu drenaj çizgisi çalışmalarımızı sürdürerek kentimizi kış aylarına en düzgün halde hazırlıyoruz. “ dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim