yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

ATABEM’in üniversite adayları sınava hazır

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi’nin (ATABEM) lise son sınıf öğrencileri ve mezunlara yönelik üniversite sınavı hazırlık kurs merkezlerinde yaklaşık 300 öğrenci YKS’ye hazırlandı. Üniversite imtihanına sayılı günler kala kursa iştirak sağlayan öğrenciler ‘Biz imtihana hazırız’ diye konuştu.

ATABEM’in üniversite adayları sınava hazır


Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi’nin (ATABEM) lise son sınıf öğrencileri ve mezunlara yönelik üniversite sınavı hazırlık kurs merkezlerinde yaklaşık 300 öğrenci YKS’ye hazırlandı. Üniversite imtihanına sayılı günler kala kursa iştirak sağlayan  öğrenciler ‘Biz imtihana hazırız’ diye konuştu.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere yönelik hazırlık kursları düzenleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, bu sene de üniversite adayı gençlere takviyesini sürdürdü. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında ATABEM Çaybaşı ve Dokuma Üniversiteye Hazırlık Kurs Merkezi’nde gençlere uzman rehber öğretmenler eşliğinde fiyatsız YKS hazırlık kursları düzenlendi.

GENÇLERİN TERCİHİ ATABEM OLDU

Alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen kurslarda öğrencilere Türkçe, Türk Lisanı ve Edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya alanlarında fiyatsız eğitim verildi. Yıl boyunca öğrencilere fiyatsız deneme imtihanları ve etüt takviyesi de sağlandı. 8 Haziran’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde kurs merkezlerinde son deneme sınavı da yapıldı.

VERİMLİ VE ÖĞRETİCİ BİR HAZIRLIK DEVRİ YAŞADIM

ATABEM Çaybaşı Eğitim Merkezi kursiyerlerinden Yağmur Özgür, üniversite hayalini gerçekleştirmek için ATABEM’e geldiğini belirterek, “Bir yıl boyunca çok verimli ve öğretici devir geçirdim. Bol bol soru çözdüm, deneme imtihanlarına girdim, etütlere katıldım böylelikle imtihanlarda net sayımda artış oldu. Maksadım Ege Üniversitesi Psikoloji kısmını kazanmak. YKS imtihanına bir hafta kaldı. Gelecek sene üniversite imtihanına girecek öğrenci arkadaşlarımıza da ATABEM Kurs Merkezini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

SINAVA HAZIRIM GAYEMİ KAZANACAĞIM

“Çocukluktan beri hayalim Polis olmak” diyen Gamze Durmaz da üniversite imtihanını kazanarak bu hayalini gerçekleştirmek istediğini söyleyerek, “Sınava ATABEM Çaybaşı Kuırs Merkezi’nde hazırlandım. Rehber öğretmenlerimiz bizlerle çok ilgiydi, mevzuları hoş anlattılar bol soru ve deneme çözdüm, eksiklerimi kapattım. İmtihana hazırım, bir maksadım var ve eminim ki bu yıl amacımı kazanacağım” diye konuştu.

ÜCRETSİZ VE KALİTELİ EĞİTİM

ATABEM Üniversite Hazırlık Kurs Merkezi’nin fiyatsız olmasının büyük avantaj olduğunu söyleyen Yasin Yavuz, “Ücretsiz ve kaliteli bir eğitim hizmeti aldım. ATABEM’de imtihana hazırlanarak ziyadesiyle yol kat ettiğimi düşünüyorum. Çok verimli bir devir oldu. Amacım siyasi bilimler kısmında okumak. Gelecek sene imtihana hazırlanacak öğrencilere de ATABEM’i tavsiye ediyor biz gençlere verdiği takviyeden ötürü Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

DENEME İMTİHANLARI VE ETÜTLER

ATABEM Çaybaşı Üniversiteye Hazırlık Kurs Merkezinde misyonlu Matematik Öğretmeni Gizem Sessal Sarıca’da “Bu yıl da öğrencilerimizle birlikte ağır bir hazırlık periyodu geçirdik. Çaybaşı ve Dokuma Üniversiteye Hazırlık Kurs Merkezi’nde yaklaşık 300 öğrencimiz imtihana hazırlandı.

Dönem boyunca eşit yüklü, sözel ve sayısal olmak üzere tüm akademik kısımda etüt ve dersler verdik. Yıl boyunca sistemli olarak tarama ve deneme imtihanları gerçekleştirdik. YKS sonrasında öğrencilere tercih danışmanlığı hizmeti de sunacağız. Kurs merkezimizde eğitim olan öğrencilerimiz imtihana hazır. Hepsine çok güveniyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim