yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

‘Atatürk’ün Urla’ya gelişinin yıldönümü coşkuyla kutlandı’

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Urla’yı ziyaretinin 98. yıldönümü düzenlenen kortej yürüyüşü ve merasimle kutlandı.

‘Atatürk’ün Urla’ya gelişinin yıldönümü coşkuyla kutlandı’


Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Urla’yı ziyaretinin 98. yıldönümü düzenlenen kortej yürüyüşü ve merasimle kutlandı.

Kutlama programı, Mustafa Kemal Paşa Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na kalabalık ve coşkulu bir kortej yürüyüşü ile başlarken, Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ve başka etkinliklerle devam etti.

Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan günün mana ve ehemmiyetini belirten konuşmasında; “Bugün, Urla tarihinin en manalı ve en onurlu günlerinden biridir. Bugün bu kadim topraklara; Laik, demokratik, toplumsal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ayak bastığı gündür. Bugün, orduları denize döken, dünyanın en büyük kahramanlık destanını yazdıran başkanın ziyaretiyle Urla’yı onurlandırdığı gündür” tabirlerini kullandı.

BAŞKAN BALKAN; “98 YIL EVVEL URLA TOPRAKLARINDAN ASRIN LİDERİ GEÇTİ”

Bizler bugün hala onun devrimleriyle aydınlanıyor, öğretileriyle yolumuzu çiziyoruz diyen Balkan konuşmasının devamında “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş bedellerine sahip çıkıyor, ülkemizin bağımsızlığı, huzuru, birlik ve beraberliği için ne kıymetine olursa olsun kanımızın son damlasına kadar varlığımızı ortaya koyuyoruz. Urla’nın belediye başkanı olarak her daim onun müsaadeden yürüyüp, adil, hakkaniyetli bir hizmet anlayışı benimsedik. İlçemize daha çağdaş, daha yaşanabilir, daha kaliteli bir ömür sunmak için çalışıyoruz. Yokluktan gelip ülke borç batağındayken hiçbir yardım almadan 46 fabrika kuran, savaştan çıkmış fakirleşen köylülere milletin efendisidir deyip ıslahatlar yapan ülkeyi Demirağlarla ören, limanları ve tersaneleri yabancıların elinden satın alan, bankalar kuran, kendi uçağını yapan, eğitim seferberliğiyle eğitimi ve kültürü köylere ulaştıran, velhasıl Türkiye’nin büyük bir diriliş yaşamasını sağlayan Ceddimin azmini örnek alarak, Urla’nın refahı için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. 30 Haziran 1926 yılında Urlamızı şereflendiren tek Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi büyük bir minnet ve şükranla anıyor, hepinize sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ