yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Atina Belediye Başkanı Haris Doukas Ekrem İmamoğlu’na Tebrik Ziyareti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine tebrik ziyaretinde bulunan Atina Belediye Başkanı Haris Doukas’ı Saraçhane’deki makam odasında ağırladı.

Atina Belediye Başkanı Haris Doukas Ekrem İmamoğlu’na Tebrik Ziyareti


İmamoğlu, “Bu dostluğun ve bu yakınlığın iki ülkeye, iki kente, yakın coğrafyaya, hatta Avrupa’ya çok kıymetli katkılar sunacağını görüyorum” dedi. Doukas da “Bu türbülanslı ortamda, kentler ve belediye liderleri, barışın ve huzurun sağlanması için çok kritik değerli rol oynuyor” sözlerini kullandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine tebrik ziyaretinde bulunan Atina Belediye Başkanı Haris Doukas’ı Saraçhane’deki makam odasında ağırladı. 

“EN KISA VAKİTTE HARİS’İ ATİNA’DA ZİYARET ETMEYİ DİLİYORUM”

Doukas’ı İstanbul’da ağırlamaktan memnunluk duyduğunu belirten İmamoğlu, “Hem kendisine misyon periyodunda muvaffakiyetler diliyorum hem de iş birliğimizin hem Atina-İstanbul odağında hem de B40 odağında çok güçlü düzeylere erişmesini istiyorum. Sayın Bakoyannis (önceki dönem Atina Belediye Lideri Kostas Bakoyannis) periyodunda başlattığımız düzgün adımların, sayın Doukas döneminde çok daha âlâ düzeye ulaşacağının samimi hislerini elde ettim. Bu dostluğun ve bu yakınlığın iki ülkeye, iki kente, yakın coğrafyaya, hatta Avrupa’ya çok kıymetli katkılar sunacağını görüyorum. Çok yakın vakitte birbirimizle temas kurmaya başlamamıza karşın, hele hele bu hafta hem Paris’te çok hoş diyaloglarımız oldu pahalı dostum Haris’le hem de dün bizi Avrupa Günü resepsiyonumuzda yalnız bırakmadı. Bugün de bana bir tebrik ziyaretiyle, bugünümüzü keyiflendirdi. Kendisine teşekkür ediyorum. En kısa vakitte Haris’i Atina’da ziyaret etmeyi elbette diliyorum. Tekrar kendisine bu sıcaklığı, bu dostluğu ve bu samimiyeti için teşekkür ederim” dedi. 

DOUKAS: “SİZLERİ ATİNA’DA AĞIRLAMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ”

Atina Belediye Başkanı Doukas da duygularını, “İmamoğlu çok değerli bir zafer elde etti. Bundan çok mutluyuz. İki belediye ortasında, evvelki belediye lideri ile başlamış çok güçlü iş birliği bağları var. Bu dürüst, ağır ilgiyi sürdürmek için ağır gayret sarf edeceğiz. İstanbul, Balkan bölgesinin çok değerli bir kenti. Bu türbülanslı ortamda, kentler ve belediye liderleri, barışın ve huzurun sağlanması için çok kritik değerli rol oynuyor.  En kısa müddette sizleri Atina’da ağırlamayı dört gözle bekliyoruz” kelamlarıyla lisana getirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ