yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

ATMA Derneği Gaziantep Sokaklarını Temiz Tutmak için geliyor

Türkiye’nin sokaklarını pak tutma hedefiyle herkese “Atma!” davetinde bulunan ATMA Derneği, yoluna Gaziantep’te devam ediyor.

ATMA Derneği Gaziantep Sokaklarını Temiz Tutmak için geliyor


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’yle yapılan iş birliğini 3 Mayıs’ta 25 Aralık Kahramanlık Panoraması ve Müzesi’nde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ATMA Derneği Yönetim Kurulu Lideri Pervin Ersoy’un iştirakiyle gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla duyuran ATMA Derneği, tüm kişi ve kurumlara bu niyete dayanak verme davetinde bulunuyor.

Ülkemizin sokaklarını tertemiz yapmak için “Atma!” hareketini başlatan ATMA Derneği, 3 Mayıs Cuma günü 25 Aralık Kahramanlık Panoraması ve Müzesi’nde gerçekleştirilen bir basın toplantısı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları iş birliğini duyurdu. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ATMA Derneği Yönetim Kurulu Lideri Pervin Ersoy’un konut sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısına ATMA Derneği yönetim kurulu üyelerinin de iştirakiyle gerçekleşti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ATMA Derneği’nin başlattığı bu farkındalık hareketinin çok değerli olduğunu belirterek, “Çevremizi, tabiatımızı pak tutmak, korumak; yeni kuşağın, çocuklarımızın daha uygun bir dünyada yaşamasına öncü olmak manasına geliyor. Etraf insanların ve öteki canlı tiplerinin ömürlerini sürdürebilmesi için gereksinim duyduğu doğal ortamdır. Bu yüzden etraf kirliliği dikkat edilmesi gereken ögelerden bir adedidir. Hava, su, toprak olmadan canlı varlıklar yaşayamaz. Bu nedenle etraf paklığına gösterdiğimiz hassasiyeti topluma duyurmak için ATMA Derneği ile örnek bir iş birliği için bir ortadayız. ‘Atma!’ sloganından hareket ederek herkese bu maksada dayanak verme davetinde bulunuyoruz” dedi. 

Türkiye’nin en hoş kentlerinden biri olan Gaziantep’in “Atma!” hareketine takviye vermesinin değerli bir dönüşüm sürecinin başlangıcı olduğunu söz eden ATMA Derneği Yönetim Kurulu Lideri Pervin Ersoy, “Biz ATMA Derneği olarak temizlemekten daha kolayının atmamak olduğuna dair farkındalık yaratmak, ‘Atma!’ demek için yola çıktık. Bu yolda, elindeki çöpü yere atan herkese, “Atma!” demeye hazırız. İstanbul’da başlattığımız bu hareket, bugün ülkemizin bir öbür kenti olan Gaziantep’te devam ediyor. Bu manada bedelli büyükşehir belediye liderimiz Fatma Şahin’e ve tüm Gaziantep Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum” formunda konuştu.

Toplumsal farkındalığı arttırarak pak sokaklar ve kentler yaratmayı amaçlayan ATMA Derneği, uzun vadede Türkiye için tertemiz bir ATMA haritası oluşturmayı hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ