yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Avcılar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı

23 Nisan coşkusu Avcılar’da günler öncesinden başladı, Avcılar Belediyesi kentin dört bir yanını bayraklarla süsledi.

Avcılar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı

Avcılar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı.

Avcılar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerde çocuklar bayramın tadını doyası çıkardı. Çocuklara hitap eden Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara; “Çocukları, bir ülkenin geleceği olarak gördüğü için bu değerli günü de çocuklara armağan eden Ceddimizin bizlere duyduğu bu inanç ve sevgiye her vakit layık olacağımıza kelam veriyoruz.” dedi.

Çocuklar 23 Nisan Şenliği’nde Doyasıya Eğlendi 

23 Nisan coşkusu Avcılar’da günler öncesinden başladı, Avcılar Belediyesi kentin dört bir yanını bayraklarla süsledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü kutlama programının birinci adresi Avcılar Hükumet Konağı ve  Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk merasimleri oldu. 

Dünyadaki birinci ve tek çocuk bayramı olarak kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Avcılar Belediyesi de çocukları unutmadı. Halide Edip Adıvar Parkı’nda düzenlenen çocuk şenliğine binlerce çocuk katıldı. Gün uzunluğu düzenlenen aktiflik ve atölyelerde çocuklar bayramın tadını doyasıya çıkardı.

Kutlamaların bir başka adresi ise Avcılar Marmara Caddesiydi. Atatürk Anıtı önünde ellerinde bayraklarla buluşan Avcılarlı vatandaşlar fener alayı düzenledi. Gün uzunluğu süren etkinlikler Halide Edip Adıvar Parkı’nda düzenlenen büyük konserle devam etti. Ünlü müzikçi Irmak Arıcı’nın sahne aldığı geceye katılan binlerce vatandaş unutulmaz bir gece yaşadı.

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!”

Gün uzunluğu çocukların ve ailelerin bayram sevincine ortak olan Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara yaptığı konuşmada; “Ben buradan baktığımda neler görüyorum biliyor musunuz? Kuvay-ı Ulusala ruhunu iliklerinde hisseden, Türkiyemizin 2. Yüzyılında bu ruhu birinci günkü heyecanıyla taşıyan yürekler görüyorum. Tek kişilik egemenlikten halkın egemenliğine yapılan sonsuz ve faziletli yürüyüşün ayak izlerini görüyorum. Cumhuriyet kıymetlerine bağlı, geleceğin başkanlarını, bilim insanlarını, sanatkarlarını görüyorum. Ben buradan baktığımda gözler de umudu ve inancı görüyorum.  Anadolu’nun ve balkanların her izini, her hoşluğunu, bu mozağin Avcıları ne kadar bedelli hale getirdiğini görüyorum. Bir çift mavi gözün ışında, Avcıları ömrün merkezi olacağına inanan yüzler görüyorum. 

Çocukları, bir ülkenin geleceği olarak gördüğü için bu değerli günü de çocuklara ikram eden Ceddimizin bizlere duyduğu bu itimat ve sevgiye her vakit layık olacağımıza kelam veriyoruz. 

Kararlılığımızı, inancımızı bu ülkeye olan aşkımızın gücünü Türkiye’nin kurtuluşunda gösterilen birliktelik ruhundan alıyoruz. Farklılıklarımızın zenginlik olduğunu biliyoruz. Tıpkı 1. Meclisin ruhu üzere toplumun her kısmıyla birlikte, kardeşçe, birbirimizden beslenerek bir ortada yaşayacağız.  Bize bu umudu veren, bizi birleştiren, “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen, millet egemenliğine yürekten bağlı Baş Kumandanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Uğraşımızın bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve hürmetle anıyorum. Bu hislerle ve coşkuyla tekrar etmek isterim ki; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ