yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ayakkabı Dünyası ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde 18 kilogram atık, 550 adet izmarit toplandı

5 Haziran Dünya Etraf Günü’nde, Ayakkabı Dünyası ve DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Caddebostan kıyısında kıyı temizleme aktifliği gerçekleştirdi.

Ayakkabı Dünyası ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde 18 kilogram atık, 550 adet izmarit toplandı


Temiz bir gelecek ve yaşanabilir bir dünya için tabiata adım atan Ayakkabı Dünyası, projeyle kurumsal dünyada sürdürülebilirliğe yönelik yaklaşımların ve atık idaresinin ehemmiyetini ortaya koydu. Aktiflikte plastik, metal, kağıt ve cam başta olmak üzere toplam 18 kg atık toplanarak denizlerimizden uzaklaştırıldı. İştirakçiler ayrıyeten kıyıdan 550 adet izmarit topladı.

Sürdürülebilirliği kurumsal bedel olarak benimseyen ve karbon ayak izini azaltacak çalışmalar yapan Ayakkabı Dünyası, atık idaresi konusunda fark yaratan teşebbüslere imza atmaya devam ediyor. Ayakkabı Dünyası, 5 Haziran Dünya Etraf Günü kapsamında farklı projelerle dayanağını sürdürdüğü TURMEPA ile bir ortaya gelerek anlamlı bir proje gerçekleştirdi. #DoğayaAdımAt mottosu çerçevesinde çevreyi müdafaa şuurunu yaymayı misyon edinen marka, TURMEPA ile birlikte Caddebostan kıyısında kıyı temizleme aktifliği yaptı.

Sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarıyla tanınan içerik üreticisi Saadet Algan’ın konut sahipliği yaptığı etkinliğe Saadet Algan’ın arkadaşları da katıldı. 25 kişinin iştirakiyle gerçekleşen aktiflikte plastik, metal, kağıt ve cam başta olmak üzere 18 kilogram atık ve 550 adet izmarit toplandı. Ayakkabı Dünyası grubu, TURMEPA yetkilileri ve aktiflik iştirakçileri tarafından ayrıştırılarak toplanan atıklar belediye gruplarına teslim edildi.

Dünyada kaynakların azalmaya başladığı, etraf kirliliğin arttığı gerçeğinden yola çıkarak Provoq Recycled Koleksiyonu’nu geliştiren Ayakkabı Dünyası, koleksiyonda geri dönüştürülmüş gereçlerden üretilen eserlere yer veriyor. Ayakkabı Dünyası, uzun vadede tüm kategorilerde satılan eserlerin en az %30 ila %50’sini geri dönüşümlü ve vegan materyallerden üretmeyi ve karbon ayak izini azaltarak etraf dostu bir firma olmayı amaçlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim