yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bakan Koca: Onaylı Randevu Sistemi Sadakati Artırdı!

Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunarak onaylı randevu sistemi hakkında bilgi verdi.

Bakan Koca: Onaylı Randevu Sistemi Sadakati Artırdı!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, kabine toplantısı sonrasında X Platformunda açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Etlik Şehir Hastanesi’nde yeni açılan Tüp Bebek Ünitesi, Onaylı Randevu Sistemi ve Ankara’da kurulacak olan Sağlık Vadisi Projesi’nden bahsetti. 

Bakan Koca, 15 Mayıs’ta Etlik Kent Hastanesi’nde açılan Tüp Bebek Ünitesi konusunda şu bilgileri verdi: “Ünitemizde, çocuk sahibi olamayan çiftlere, kanser tedavisi gören ve ileride çocuk sahibi olmak isteyenlere ve çocuk sahibi olma kabiliyetini müdafaa gereksinimi duyan bayan ve erkeklere hizmet veriyoruz. Emelimiz, büyük ümitlerle buraya adım atan hastalarımıza ileri teknoloji eseri ekipmanlarımız ve tecrübeli takımımız sayesinde bekledikleri güzel haberleri verebilmek.”

“Onaylı Randevu Sistemi ile randevu sadakat oranı arttı”

Bakan Koca ayrıyeten Onaylı Randevu Devrinin başlamasıyla birlikte randevu sadakat oranında çok büyük bir düzgünleşme olduğuna dikkat çekerek şunları belirtti: “Gösterdikleri ahenk için vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şu an, bir iki branş dışında, istenilen tarihler yerine ileri tarihlerde randevu alabilme sorunu çözülüyor. İstanbul en kritik vilayet durumundaydı. Büyük gelişme kaydettik. Tetkiklerde kapasite kısıtı olan, bilhassa görüntüleme konusunda sorun yaşanan yerler var. Onlar için de aldığımız önlemler hayata geçtikçe rahatlama görüyoruz. Bayramdan çabucak sonra düzenleyeceğimiz basın toplantısı ile Onaylı Randevu Periyodunun birinci sonuçlarını kamuoyu ile paylaşacağız.”

Sağlık Vadisi Projesi’nden bahsetti

Bakan Fahrettin Koca, Sağlık Vadisi konusundaki çalışmalar hakkında konuşarak şunları söyledi: “Kararnamenin Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından imzalanması ile başladı. Türkiye Sıhhat Enstitüleri Başkanlığı şirket suramı için gerekli adımları atıyor. Bundan sonra Bilkent Şehir Hastanesinin yanında olan arazi tahsis edilerek alt yapı işleri başlayacak. Birinci etapta, araştırma laboratuvarları ve akredite test laboratuvarları kurulacak, Ar-Ge ve pilot üretim yapılacak. Biyoteknoloji alanındaki kalkınmamızın birinci adımını böylelikle atmış oluyoruz.”  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim