yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bakan Tekin Okul Müdürleri ile Buluştu

2023-2024 yılı Eğitim Öğretim Devri hazırlıklarına başlayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, okul müdürleriyle buluşdu. 

Bakan Tekin Okul Müdürleri ile Buluştu

2023-2024 yılı Eğitim Öğretim Periyodu hazırlıklarına başlayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, okul müdürleriyle buluşdu.
Cağaloğlu Hüsamettin Yivlik Klasik Türk Sanatları Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen toplantıda okul müdürleriyle bir ortaya gelen Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitim öğretim süreçlerinde gösterdikleri gayret ve yaptıkları katkılardan ötürü okul müdürlerine teşekkür etti. 2023-2024 eğitim öğretim yılının başında hayata geçirilen proje ve faaliyetlere ait okul müdürlerinin değerlendirmelerini almak istediklerini tabir eden Bakan Tekin, “Bugün yaptığımız bu toplantıyla Bakanlık olarak bir yılda hayata geçirdiğimiz projelerle ilgili olarak niyetlerinizi almak istedik. Yeni eğitim öğretim yılına ait alınacak önlemler konusunda da yeniden görüş, teklif ve beklentilerinizi almak istedik. Böylelikle her vakit olduğu üzere sizlerle yapacağımız istişareler doğrultusunda yol haritamızı belirleyeceğiz” diye konuştu.

Okul Müdürleri Görüş ve Tekliflerini Paylaştı

Toplantıya katılan okul müdürleri de tek tek kelam alarak 2023-2024 eğitim öğretim yılına ait niyetlerini aktarırken yeni eğitim öğretim yılına dair görüş, teklif ve beklentilerini paylaştı. Öğretmenlerin daha evvel ders hususlarını yetiştiremediklerini hatırlatan okul yöneticileri, bu nedenle müfredatın sadeleştirilmesi olmak üzere ilköğretimdeki öğretmen ve şube seçimi konusunda uygulanan otomatik kayıt sisteminden duydukları memnuniyeti söz etti.  Öğretmenlere verilen pahanın bir göstergesi olarak “Öğretmenler Odası Buluşmaları”nı çok değerli bulduklarını kaydeden okul yöneticileri, bu sayede görüş ve tekliflerini direkt Bakan’a ulaştırabilme imkânı bulduklarını söylediler. Toplantıya İşçi Genel Müdürü Bülent Çiftçi, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Ömür Karakullukçu, İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Özcan Duman, İstanbul Ulusal Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür ile her ilçeyi temsilen gelen yaklaşık 60 okul müdürü katıldı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)
author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ