yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan: “2026 yılında 5G’ye geçmeyi planlıyoruz”

Turkuvaz Medya Grubu’na bağlı INBUSINESS Dergisi tarafından düzenlenen II. Sürdürülebilir Yüzyıl Zirvesi’ne katılan T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Türkiye’nin 2026 yılında 5.5G’ye geçeceğini söyledi.

Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan: “2026 yılında 5G’ye geçmeyi planlıyoruz”

Sayan, Türkiye’nin toplumsal medya ile ilgili yasal düzenlemeyi yapan birinci ülkelerden olduğuna da değindi. 

 

Turkuvaz Medya Grubu’nun aylık ekonomi dergisi INBUSINESS tarafından düzenlenen II. Sürdürülebilir Yüzyıl Zirvesi’nin özel oturumuna T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, İrtibat Başkanlığı öncülüğünde yapılan çalışmalar ışığında 2026 yılında 5.5G’ye geçmenin planlandığı söyledi. 

Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Köşe Yazarı Okan Müderrisoğlu moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda, Türkiye’de yer alan milletlerarası toplumsal medya şirketlerinin kural ve mevzuatlara ahengi konusu ele alındı. 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan: “Sosyal medya siteleri, biz zorlamadıkça yasal düzenlemelere uymuyor”

Sosyal medyanın en büyük özelliği kendi içinde çok kıymetli bir veri barındırması olduğunu ve verinin elde edilmesi için büyük bir savaş verildiğini belirten Dr. Ömer Fatih Sayan, “Sosyal medya ile ilgili yasal düzenlemeyi birinci yapan ülkelerden biriyiz. Toplumsal medyanın belli kuralları olması gerektiğini savunup günlük hayatta uyulan kurallara nazaran bir yasal düzenleme yaptık. Lakin toplumsal medya siteleri biz zorlamadıkça ülkemizdeki yasal düzenlemelere uymak istemiyorlar” dedi. 

Şeffaflığın sağlanması için yasal çerçevenin çizildiğini belirten Sayan, “Kriz anlarında şirketlerle diyalog başlatabilmek ve orada muhatap bulabilmek açısından yasal düzenlemeler çok büyük ehemmiyet taşımaktadır. Bu maddelere uymayan şirketlere, hukukun el verdiği ölçüde gerekli süreçler yapılabilmelidir” dedi. 

Güvenli internet kavramının tabana yayılmasını hedeflediklerini belirten Dr. Ömer Fatih Sayan, “Başta çocuklar olmak üzere hem ebeveynler hem de 45 milyon toplumsal medya kullanıcısı için inançlı bir internet tecrübesi yaşamalarını hedefliyoruz” dedi. 

“Moda Dizayncısı Dilek Hanif: Klâsik olan her şey artık daha kıymetli”

Zirvenin son özel oturumunda House Beautiful Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Fatma Özel’in moda tasarımcısı Dilek Hanif ağırlandı. 

Tüm dünyada klasik olanın artık daha değerli olduğuna dikkat çeken Dilek Hanif, “Bu kadar hoş tarihe ve kültüre sahip bir ülke olarak güçlü bir hazineye sahibiz. Bu hazineyi gelecek jenerasyonlara aktarıp hala yaşamasını sağlamak da sürdürülebilirliktir” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim