yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Balçova trafiği çift yön uygulaması ve kavşak düzenlemesi ile nefes alacak

Kent içi ulaşımı rahatlatmak için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balçova Metro İstasyonu’nun da bulunduğu alanda yer alan Cet Caddesi Kavşağı’nı düzenliyor.

Balçova trafiği çift yön uygulaması ve kavşak düzenlemesi ile nefes alacak


Bu düzenleme ile birlikte mevcutta Narlıdere tarafına hakikat tek taraf olarak işleyen etraf yolunun yanındaki Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı’nın İdil Sokak ile Cet Caddesi Kavşağı ortasındaki kısmında trafik akışı çift istikamet olacak. Böylece Cet Caddesi’ne girişler rahatlayacak ve Mithatpaşa Caddesi’ndeki trafik yoğunluğu da azalacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içi ulaşımı rahatlatmak için kavşak düzenlemelerini sürdürüyor. Balçova’ya nefes aldıracak Cet Caddesi Kavşağı da düzenleniyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı grupları, Balçova Metro İstasyonu’nun hizmete açılmasının akabinde bölgede oluşan araç ve yaya trafiğini azaltmak için metro istasyonunu da içine alan kavşakta düzenleme çalışmalarına başladı. Kavşak düzenlemesi tamamlandığında mevcutta Narlıdere istikametine gerçek tek istikamet olarak çalışan etraf yolunun yanındaki Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı’nın Cet Caddesi Kavşağı ile İdil Sokak ortasındaki (alışveriş merkezlerinin gerisindeki yan yol) kısmında trafik akışı çift istikamet olarak düzenlenecek. Böylece bu bölgede Mithatpaşa Caddesi’ne alternatif oluşturularak kavşaktaki yoğunluk azaltılmış olacak. Düzenleme Balçova Metro İstasyonu’nu kullanacak yayaların da ulaşımını rahatlatacak.

Araç ve yaya trafiğini rahatlatacak”

Mithatpaşa Caddesi ile Cet Caddesi kesişiminde yer alan kavşak düzenlemesi ile ilgili bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Şantiye Şube Müdürü Nihat Kurtar, “Balçova Metro İstasyonu’nun açılmasıyla birlikte bu bölgede oluşan araç ve yaya trafiğini rahatlatmak için kavşak düzenleme çalışmalarına başladık. Tıpkı vakitte bu bölgede Mithatpaşa Caddesi’ne alternatif bir güzergah yaratıyoruz. Alışveriş merkezlerinin ardında yer alan etraf yolunun yanındaki Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı’nı çift taraf haline getireceğiz. Burası daha evvel Narlıdere istikametine gerçek tek istikametti. Bu düzenlemeyi yaptığımızda Narlıdere tarafından gelen şoförler Mithatpaşa Caddesi ağır olduğunda bu yolu kullanarak Cet Caddesi Kavşağı’na ve buradan da istedikleri tarafa gidebilecekler. Bu kavşak düzenleme projesi bilhassa Cet Caddesi tarafında gidecek araçlar için önemli bir ulaşım kolaylığı sağlayacak. Ayrıyeten Balçova Metro İstasyonu’nda içinde üretimi tamamlanan 2 katlı yer altı otoparkı ve istasyonun üzerinde yer alan açık otoparka rahatlıkla ulaşılabilecek” diye konuştu. Çalışmaları bir ay içinde bitirmeyi hedeflediklerini belirten Kurtar, Fen İşleri takımlarının bordür döşeme ve kavşak düzenleme çalışmalarını sürdürdüğünü, İZSU, Gediz A.Ş. ve Telekom’un altyapı ile ilgili düzenlemeler yaptığını belirtti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim