yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Abdullah Özyiğit sivil toplum kuruluşları ile buluşmalarını sürdürüyor

Mersin Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, 5 yıllık hizmet sürecini kıymetlendirmek ve gelecek periyot için görüş alışverişinde bulunmak emeliyle sivil toplum kuruluşlarıyla buluşmalarına devam ediyor

Başkan Abdullah Özyiğit sivil toplum kuruluşları ile buluşmalarını sürdürüyor


Mersin Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, 5 yıllık hizmet sürecini pahalandırmak ve gelecek periyot için görüş alışverişinde bulunmak maksadıyla sivil toplum kuruluşlarıyla buluşmalarına devam ediyor.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB) Mersin Vilayet Uyum Şurasını ziyaret ederek, TMMOB’a bağlı odaların lider ve temsilcileriyle bir ortaya gelen Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, sivil toplum kuruluşlarını ve kanaat liderlerini de ağırladı. Buluşmalarında Yenişehir Belediyesi olarak 2019 yılından bu yana hayata geçirdikleri çalışmaları paylaşan Lider Özyiğit, yeni periyot için kent paydaşlarının görüş ve teklifleri de alıyor.

Yönetim anlayışlarını Hareket, Eğitim, Hemşehrilik, Dayanışma, Kentleşme ve Ekoloji unsurları üzerine kurduklarını ve çalışmalarını bu prensipler doğrultusunda yaptıklarını söz eden Lider Özyiğit, Klasik belediyecilik hizmetlerini asla proje olarak değerlendirmediklerini, çocukların eğitimine, sürdürülebilir bir etrafa ve dayanışmaya kıymet verdiklerini söyledi.

 

“Yenişehir’e hareketlilik kazandırdık”

Kültür, sanat ve spor üzere ömrün her alanında kentte hareketlilik sağlamak ve bunun yanı sıra vatandaşları sağlıklı hareketliliğe teşvik etmek emeliyle Hareket unsurları kapsamında yaptıkları çalışmaları paylaşan Lider Abdullah Özyiğit, “7’den 77’ye her vatandaşımıza kültür ve sanat eğitimleri vermek maksadıyla Yenişehir Belediyesi Ferdî Gelişim Merkezi(KİGEM)’mizi kurduk, 6 bin 500 hemşehrimize 21 farklı branşta eğitim verdik.  Mersin’e yeni bir milletlerarası spor tertibi kazandırdık. Birinci kere 2019 yılında Yenişehir Triatlonu’nu düzenledik ve daha sonra Avrupa Triatlon Kupası ve Avrupa Triatlon Gençler Kupası’na 2022 ve 2023 yıllarında kentimizde konut sahipliği yaptık. 20-21 Nisan tarihlerinde Dünya Paratriatlon yarışları Yenişehir’de düzenlenecek.  ÇBK Mersin bayan basketbol ekibimizle Avrupa’nın en büyük kupası EuroLeague Women’da ikinci olduk,  Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı Yenişehir’e kazandırdık. Grubumuz EuroLeague Women’da çeyrek finale kalarak, yeniden büyük bir muvaffakiyete imza attı. Kurduğumuz Yenişehir Belediyesi Spor Kulübümüz bünyesinde 7 bin 500 çocuğumuza 7 farklı branşta spor eğitimi verdik. Düzenlediğimiz spor turnuvaları ve sanat müsabakalarıyla Yenişehir’in sportmen ve yetenekli gençlerini bir ortaya getirdik. ‘Çay Saatinde Tenis Öğrenmeye Ne Dersiniz?’ sloganıyla bayanlara yönelik fiyatsız tenis kursları düzenledik.   Ulusal ve memleketler arası stantlara mesken sahipliği yapabilecek standartlarda iki sanat galerisini kentimize kazandırdık, Mersin’e kültür ve sanat alanında yeni bir soluk kazandırdık. 19 stant açarak, 15 bin sanatseveri ağırladık.” dedi.

 

“Seçimler için değil gelecek kuşaklar için çalıştık”

Erken Çocukluk Gelişimi Projesi ile Türkiye’de bir unsur imza attıklarını ve bu projenin çocuklar için hayati değer taşıdığına dikkat çeken Lider Abdullah Özyiğit, “ Çocuklarımızın sağlıklı gelişimlerini desteklemek ve ebeveynleri eğitmek emeliyle 2019 yılında hayata geçirdiğimiz Erken Çocukluk Gelişimi Projesi Yenişehir Modeli ile Türkiye’de bir unsur imza attık. 0-3 yaş ortasında çocukları olan ebeveynlere fiyatsız ve sertifikalı eğitim veren Türkiye’deki birinci kurum olduk. 246 aile eğitimlerini tamamladı. Kurduğumuz Yenişehir Belediyesi Akademide klinik psikolog eşliğinde yaptığımız fiyatsız 0-6 Yaş Gelişim Kıymetlendirme uygulamaları ile çocuklardaki gelişimsel sorunların erken periyotta tespit edilmesini sağladık. 2 bin 776 çocuk bu testlere tabi tutuldu.  Çocuklarımıza fen, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitimlerinden oluşan STEM eğitim modelini uyguladık, robotik kodlama, satranç ve lisan eğitimleriyle gelişimlerine katkıda bulunduk. Bebeklerini emzirmekte zahmet çeken anneleri uzman hemşirelerimizle meskenlerinde ziyaret ederek, takviye verdik. Bin 28 anneye bugüne kadar takviye verdik. Çocuklarımıza zenginleştirilmiş ve kişisel bir eğitim programı uyguladığımız 240 öğrenci kapasiteli iki Maharet Temelli Eğitim Merkezi(BETEM) inşa ederek, hizmete açtık. 0-3 yaş ortası çocukların dil-bilişsel ve kavramsal gelişimlerine katkı sağlamak hedefiyle Bebek Kütüphanesi açan Türkiye’deki birinci belediye olduk.” diye konuştu.

 

“Mersin’in en büyük kütüphanesinin temelini kısa müddette atacağız”

Bebek Kütüphanesi ile birlikte Dava Ongun Kütüphanesi ve Nuri Ulusu Kütüphanesi’ni hizmete açtıklarını kaydeden Lider Abdullah Özyiğit, kısa müddet içerisinde Mersin’in en büyük kütüphanesinin temelini atacaklarını belirtti. Öğrencilere eğitim ve kurs takviyeleri verdiklerini söyleyen Özyiğit şunları lisana getirdi: “Engelli bireyler dahil 7’den 70’e herkesin yararlanabileceği Dava Ongun Kütüphanesi’nin hizmete açtık. Mustafa Kemal Atatürk’ün kütüphanecisi Nuri Ulusu’nun ismini verdiğimiz kütüphaneyi Menteş Mahallemizde hizmete açtık. Kısa mühlet içerisinde Mersin’in en büyük kütüphanesinin temelini Eğriçam Mahallemizde atacağız. Kentimize şimdiden güzel olmasını diliyorum.  72 adet 4 kişilik ve 30 adet tek kişilik olmak üzere toplamda 102 odadan oluşan 318 kişi kapasiteli yurdumuzun imalini tamamlayarak, 2021 yılında üniversiteli öğrencilerimizin hizmetine açtık. 2021 yılında imalini tamamladığımız Yenişehir Belediyesi Faal Ömür Merkezimizi üniversiteli öğrencilerimizin barınma problemini çözmek emeliyle bir hafta içerisinde hazırlayarak, konforlu bir misafirhaneye dönüştürdük. Yenişehirli gençlerin eğitimine dayanak vermek emeliyle lisans ve ön lisans öğrencilerine nakdi eğitim yardımında bulunduk.  Bugüne kadar Yenişehirli 4 bin 165 üniversiteliye 10 milyon 558 bin TL nakdi takviye verdik. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerini desteklemek emeliyle her yıl YKS, LGS, KPSS ve yabancı lisan kursları düzenledik.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ