yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Altay: “Biz Kaldırımları Altından, Yolları Gümüşten Yapsak Konyalıların Hakkını Ödeyemeyiz”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ilgın ilçesine kazandırılacak Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Başkan Altay: “Biz Kaldırımları Altından, Yolları Gümüşten Yapsak Konyalıların Hakkını Ödeyemeyiz”


Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ilgın ilçesine kazandırılacak Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü Temel Atma Töreni’ne katıldı. Ilgın Kültür Merkezi, Kent Konağı, itibar caddeler ve Osmanlı Kent Meydanı Projesi ile Ilgın’ın kalbinde mühürler vurduklarını belirten Lider Altay, “2018’den itibaren 1,5 milyar liranın üzerinde burada yatırım gerçekleştirdik. Mahalle yolları, hayvan pazarı, altyapı çalışmaları, toplumsal dayanaklar, Bilgehaneler ve bugün burada devam eden yatırımlarımızla bir arada Ilgın’ın dönüşümüne değerli bir katkı sunuyoruz. Konyalıların dayanağı bize o kadar yüksek ki biz kaldırımları altından, yolları gümüşten yapsak bu hakkı ödeyemeyiz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ilgın’a kazandırılacak Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü Temel Atma Programı gerçekleştirildi.

Programda konuşan Ilgın Belediye Lideri Yalçın Ertaş, projenin 26.430 metrekare alanda 66 iş yeriyle kentin nefes almasını sağlayacak iki meydandan oluşacağını söyledi. Geride kalan beş yıllık müddette Ilgın’a değerli eserler kazandırdıklarını kaydeden Ertaş, “Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, Konya Büyükşehir Belediye Liderimiz Uğur İbrahim Altay’a ve AK Parti Vilayet Liderimiz Hasan Angı’ya teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“BUGÜN CUMHUR İTTİFAKI BELEDİYECİLİĞİNİN MANASINI ÖN PLANA ÇIKARMIŞ OLUYORUZ”

MHP Konya Vilayet Lideri Remzi Karaarslan, “Bugün Cumhur İttifakı belediyeciliğinin manasını ön plana çıkarmış oluyoruz. Konya Büyükşehir Belediye Liderimiz Uğur İbrahim Altay’ın 31 ilçemizde yapmış olduğu yatırımlar için ve bugüne kadar hizmet eden Ilgın Belediye Liderimize teşekkür ediyorum. 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde Allah’ın müsaadesiyle MHP olarak Cumhur İttifakı olarak Ilgın’ımızda belediye liderimize takviyemizi vereceğiz” dedi.

 

“AYNI GAYEYE KOŞAN BEŞERLER OLURSA BÜYÜK İŞLER BAŞARILIYOR”

AK Parti Konya Vilayet Lideri Hasan Angı, Osmanlı Kent Meydanı Projesi’nin Ilgın’a yakışan değerli bir proje olduğunu belirterek, “Projeyle ilgili uzun vakittir dönüşüm bekleniyordu. Yapılacak her işte hem Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız hem Büyükşehir’imiz hem ilçe belediyemiz emek verdiler. Bu büyük bir iş. Hükümetle, Büyükşehir’le ve yerelde ilçe belediyenin tıpkı maksada koşan iş birliği halinde bu yüke daima birlikte omuz veren beşerler olursa büyük işler başarılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

 

ILGIN KAYMAKAMI YILMAZ LİDER ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Ilgın Kaymakamı Aytekin Yılmaz da, projenin geçmişi bugünle ve gelecekle birleştirecek bir özellik arz ettiğini söz ederek, “Temeli atılan Osmanlı Kent Meydanı’nın en kısa vakitte hizmete girerek ilçemizin tarihi, kültürel, mimari kültürünü tanıtma ve yansıtmada kıymetli bir rol üsteleneceğine inanıyor, bu yapıtın ilçemize kazandırılmasında kıymetli rol oynayan başta Büyükşehir Belediye Liderimize, Ilgın Belediye Liderimize, emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“ILGIN’IN KALBİNDE MÜHÜRLER VURUYORUZ”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay ise Ilgın’ın muhtaçlıkları doğrultusunda çeşitli hizmetler gerçekleştirdiklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Ilgın’a gelirken itibar caddemizle seyahatimize başladık. Büyükşehir Belediyemizin kentimize hizmeti, çabucak sağ tarafta Bilgehane bizi karşıladı. Karşımızda Ilgın Kültür Merkezi, az ileride içinde yüzme havuzu bulunan Kent Konağımız ve bugün burada tüm bu hizmetleri taçlandıracağımız Osmanlı Kent Meydanı Projesi ile Ilgın’ın kalbinde mühürler vuruyoruz. Bu aslında geldiğimiz noktanın en değerli göstergelerinden birisi. Geçtiğimiz 5 yılda meydanda kelam verdiğimiz birçok işi yerine getirme fırsatı bulduk. Ilgın’ın merkezinde 2 değerli yapıtı, yeni yaptığımız Ilgın Kültür Merkezi’ni bir ortaya getirecek, kentin dokusuna çok kıymetli bir katkı sağlayacağız. İhale bedeli 250 milyon civarında lakin fiyat artışlarıyla bir arada 350 milyon lirayı bulacak bir yatırımın temelini atıyoruz. İnşallah Ilgın’ımıza, kentimize güzel uğurlu olsun.”

Ilgın Atık Su Arıtma Tesisi’nde de hummalı bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Lider Altay, “Yaklaşık 300 milyon lira bedelle Ilgın Atık Su Arıtma Tesisi’mizi de yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Böylelikle yalnızca Ilgın’da şu anda devam eden 650 milyon liralık bir yatırım gerçekleşmiş oldu. Bilhassa ilçelerimizin toplumsal hayatının gelişmesi, altyapılarının tamamlanması ismine Büyükşehir’in bu gücüne muhtaçlık vardı. Bunu bizim kendi başımıza yapmamız mümkün değil. Bir uyuma muhtaçlığımız var. Kıymetli Belediye Liderimiz Yalçın Ertaş hem buradaki süreci anlattı hem de bunun dışındaki tüm işlerde birlikte çalışma kültürümüzün en yüksek olduğu belediye liderlerimizden birisi. Devlet deneyimi olan kişiliği ile kentimize değerli hizmetlerde bulunan Yalçın Liderimizle ilçemize değerli hizmetler kazandırdık. Ilgın’a yaptığı hizmetlerden ötürü kıymetli Belediye Liderimize teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

 

“2018’DEN BERİ ILGIN’A 1.5 MİLYAR LİRANIN ÜZERİNDE YATIRIM GERÇEKLEŞTİRDİK”

İnsanların gelip süreksiz, davaların baki olduğunu vurgulayan Lider Altay, “Bu periyotta de Cumhur İttifakı’nın adayları olarak hem ben Büyükşehir Belediye Lider Adayı olarak hem de Ömer Apil kardeşimiz Ilgın Belediye Lider Adayı olarak karşınızdayız. İnşallah gayemiz, büyükşehirler sırlamasında en önde yer alabilmek ve 31 ilçemizin tamamında Cumhur İttifakı’mızın adayları ile yola devam edebilmek. Zira meydanlarda söylediğimiz şey, ‘üçlü olsun, güçlü olsun’. Merkezi Hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi el ele verdiğimizde şimdiki bedelle yalnızca 2018’den itibaren 1,5 milyar liranın üzerinde burada yatırım gerçekleştirdik. Mahalle yolları, hayvan pazarı, altyapı çalışmaları, toplumsal takviyeler, Bilgehaneler ve bugün burada devam eden yatırımlarımızla bir arada Ilgın’ın dönüşümüne değerli bir katkı sunuyoruz. Bundan sonra da sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

“EL ELE VERDİK, KONYA’NI HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

 “Konyalıların dayanağı bize o kadar yüksek ki biz kaldırımları altından yolları gümüşten yapsak bu hakkı ödeyemeyiz” diyen Lider Altay şunları kaydetti: 

“Ama şuna inanın size layık olabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz, çaba ediyoruz. Eksikleri tamamlıyoruz. Buradaki en büyük destekçilerimiz de AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Vilayet Liderimizin şahsında teşkilatlarımız. El ele verdik, Konya’nın hayallerini gerçekleştiriyoruz. ‘Hazırız, Kararlıyız’ diyoruz. ‘Güçlü Konya İçin Bir Adım Daha’ diyoruz ve sizlerden yeni periyotta de dayanak istiyoruz. İnşallah bu dayanağın artarak devam edeceğine ben inanıyorum. Osmanlı Kent Meydanı Proje’mizin güzel olmasını temenni ediyorum. İnşallah en kısa müddette gelerek Atık Su Arıtma Tesisimizin de temel atma merasimini de gerçekleştireceğiz. İnşallah 2024-2029’da çok değerli işler yapacağımız yeni yol arkadaşımız Ömer Apil beyefendiye de muvaffakiyetler diliyorum.”

Cumhur İttifakı Ilgın Belediye Lider Adayı Ömer Apil, AK Parti Ilgın İlçe Lideri Ömer Emre, MHP Ilgın İlçe Lideri Harun Ok’un da katıldığı programda konuşmaların akabinde Osmanlı Kent Meydanı’nın temeli dualarla atıldı.

Temel atma programından sonra Lider Altay, Ilgın esnafını da ziyaret ederek iyi işler diledi. Lider Altay daha sonra Argıthanı Mahallesi’ni de ziyaret ederek vatandaşlarla selamlaştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ