yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Altay: “Ilgın Şehir Merkezi, Konya’ya ve Ilgın’a Yakışır Hale Gelecek”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Ilgın Osmanlı Kent Meydanı Dönüşüm Projesi çalışmalarında inceleme gerçekleştirildi.

Başkan Altay: “Ilgın Şehir Merkezi, Konya’ya ve Ilgın’a Yakışır Hale Gelecek”


Ilgın merkezde değerli bir kentsel dönüşüm çalışması yürüttüklerini söz eden Lider Altay, “İnşallah tamamlandığında Çukur Camii, Bedesten ve yeni alanımızla birlikte Ilgın’ın kent merkezi, Konya ve Ilgın’a yakışır bir hale gelecek. İnşallah 2025 yılı ortalarında tamamlayarak, kentimizin hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ilgın’daki Osmanlı Kent Meydanı Dönüşümü Projesi’nde çalışmalar tüm süratiyle devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ilgın Belediye Lideri Ömer Apil ile birlikte dönüşüm alanında incelemelerde bulunarak, projenin son durumu hakkında bilgi aldı.

“ILGIN’IN KENT MERKEZİ, KONYA VE ILGIN’A YAKIŞIR BİR HALE GELECEK”

İncelemelerin akabinde açıklamada bulunan Lider Altay, Konya’nın depremsellik açısından farklılıklar gösteren bir kent olduğunu belirterek, Ilgın’ın da birinci derece sarsıntı bölgesi ilçelerden biri olduğunu anımsattı.

Başkan Altay, Ilgın merkezde değerli bir kentsel dönüşüm çalışması yürüttüklerini söz ederek, “İnşallah tamamlandığında Çukur Camii, Bedesten ve yeni alanımızla birlikte Ilgın’ın kent merkezi, Konya ve Ilgın’a yakışır bir hale gelecek” diye konuştu.

“BİNALAR DEPREMSELLİK AÇISINDAN İNANÇLI BİNALAR OLARAK KENTİMİZE HİZMET EDECEK”

Dönüşümün güzel olmasını temenni eden Lider Altay, şunları kaydetti:

“Yapmış olduğumuz binalar depremsellik açısından inançlı binalar olarak kentimize hizmet edecek. Ayrıyeten bütün işlerimizde mimari korkuları gözeterek, kente kıymet katacak çalışmalar yürütüyoruz. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mız, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Ilgın Belediyesi iş birliğinde kıymetli bir kentsel dönüşüm faaliyetini inşallah 2025 yılı ortalarında tamamlayarak, kentimizin hizmetine sunmuş olacağız. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a Konya’mıza ve projemize takviyelerinden ötürü teşekkür ediyorum. Ilgın Belediye Liderimiz Ömer Apil beyefendiye de iş birliğinden ötürü teşekkür ederim. Ilgın’ımıza güzel, uğurlu olsun.”

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Ilgın Belediye Başkanı Ömer Apil de Konya Büyükşehir Belediye Lider Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederek, “Osmanlı Kent Meydanı’nda incelemelerde bulunduk. 200 gün üzere bir süreçte tamamlanacağı ön görülüyor. Allah müsaade verirse kazasız belasız zelzele riski olan bölgelerimizi bitirip, Ilgın halkına bu hizmeti sunacağız. İyi olsun” sözlerini kullandı.

Ilgın ilçesinin tarihi, kültürel ve mimari mirasını müdafaa ile tanıtma emeliyle tasarlanan dönüşüm projesi, 26.430 metrekare alanda 66 iş yeriyle kentin nefes almasını sağlayacak iki meydandan oluşuyor.

Başkan Altay, dönüşüm alanındaki incelemenin akabinde yaptığı esnaf ziyareti sonrası Ilgın Belediyesi’ni de ziyaret ederek,  ilçe genelinde yürütülen çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Apil ile istişarelerde bulundu.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ