yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Altay: “Kulu ve Kadınhanı’na 11,3 Kilometre Yeni İçme Suyu Terfi Hattı Kazandırdık”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın su altyapısını güçlendirmek için çalıştıklarını belirterek, “KOSKİ Genel Müdürlüğümüz Kulu ilçemize bağlı Fatih Sultan Mahallesi’ne 8 kilometre, Kadınhanı ilçemize bağlı Beykavağı Mahallesi’ne de 3,3 kilometre uzunluğunda yeni içme suyu terfi çizgisi kazandırdı. 11.2 milyon liraya mal olan içme suyu sınırlarıyla hemşehrilerimiz daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuştu. Güzel olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Altay: “Kulu ve Kadınhanı’na 11,3 Kilometre Yeni İçme Suyu Terfi Hattı Kazandırdık”


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, kentin su altyapısını güçlendirmek için 31 ilçedeki çalışmalarını ağır halde sürdürüyor. 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bahisle ilgili yaptığı açıklamada “Konya Modeli Belediyecilik” anlayışıyla 31 ilçenin tamamında kıymetli altyapı ve üstyapı yatırımlarını bir bir hayata geçirmenin memnunluğunu yaşadıklarını söyledi.

42 bin kilometrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük coğrafik büyüklüğe sahip kentinde hizmet üretmenin uğraşı içerisinde olduklarının altını çizen Lider Altay, “Konya’mızın her bir köşesinde hemşehrilerimizin daha sürdürülebilir ve pak bir etrafta yaşamalarını dilek ediyoruz. Bu doğrultuda KOSKİ Genel Müdürlüğümüz aracılığıyla Su Şebeke Üretim Projesi kapsamında Kulu ilçemize bağlı Fatih Sultan Mahallesi’ne 8 kilometre, Kadınhanı ilçemize bağlı Beykavağı Mahallesi’ne de 3,3 kilometre uzunluğunda yeni içme suyu terfi sınırı kazandırdık. Her iki ilçemizde 11.2 milyon liraya mal olan yeni içme suyu sınırlarıyla bölge halkımız da daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuştu. Su altyapısını güçlendirmek kentimiz için kritik değere sahip. Biz de bu anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İyi olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim