yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Aras; “Denizlerin korunması turizm için önemli”

Muğla Büyükşehir Belediyesi, denizlerin pak kalmasını sağlamak maksadıyla 8 atık alım teknesi ile Gökova Körfezi, Göcek ve Dalaman koylarında teknelerden atık toplamaya devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras “Denizin pak kalması ve doğal güzelliklerimizin korunması yalnızca bölgemiz için değil, tüm Türkiye ve Dünya için büyük bir değer taşıyor” dedi.

Başkan Aras; “Denizlerin korunması turizm için önemli”


Türkiye’nin en değerli turizm merkezlerinden birisi olan Muğla’da Büyükşehir Belediyesi 8 atık alım teknesiyle teknelerden atık yağ, sintine, pis su ve katık atık toplamaya devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, etraf dostu projeler ve deniz paklığı çalışmalarıyla örnek olmaya devam ederken Muğla’nın doğal hoşluklarını gelecek kuşaklara taşımayı hedefliyor. Gökova Körfezi, Göcek ve Dalaman koylarındaki teknelerden sıvı ve katı atıkları toplayarak etrafın ve denizlerin pak kalmasını sağlıyor.

5 Milyon litre atık su toplandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi atık alım tekneleri 2023 yılında Gökova Körfezi, Göcek ve Dalaman koylarındaki teknelerden 5 milyon 758 bin 868 litre pis su, 541 bin 395 kg katı atık, 8 bin 702 litre sintine ve 3 bin 504 litre atık yağ topladı. Gruplar 2023 yılında 2 bin 458 tekneye hizmet verdi.

Başkan Aras; “Denizlerin korunması kritik bir kıymete sahip”

Denizlerin korunmasının turizm açısından büyük bir değer taşıdığını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ” Denizin pak kalması ve doğal güzelliklerimizin korunması, yalnızca bölgemiz için değil, tüm Türkiye ve dünya için büyük bir ehemmiyet taşıyor. Denizlerimizin korunması, turizm bölümümüzün sürdürülebilirliği ve etraf sıhhati için kritik bir ehemmiyete sahip. 8 atık alım teknesi ile denizlerimizdeki teknelerden atık toplamayı sürdürüyoruz. Takımlarımız, Gökova Körfezi, Göcek ve Dalaman koylarında deniz paklığı için her gün mavi sularımızda yola çıkıyor. Mavi seyahatin başladığı kıyılarımızı müdafaaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim