yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Aras: Eşitlikçi, engelsiz bir Muğla’yı inşa edeceğiz

Muğla Büyükşehir Belediyesi Engelliler Haftası kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın katılımıyla Akyaka’da Uçurtma Şenliği düzenledi. Lider Aras, şenlikte engelli bireylerle uçurtma uçurtup, oyun oynarken şenlik renkli imajlara sahne oldu. Lider Aras “Eşitlikçi, manisiz bir Muğla’yı inşa edeceğiz” dedi.

Başkan Aras: Eşitlikçi, engelsiz bir Muğla’yı inşa edeceğiz


Muğla Büyükşehir Belediyesi Akyaka’da Engelliler Haftası kapsamında çok özel bir şenliğe konut sahipliği yaptı. Aktifliğe Menteşe, Marmaris, Milas ve Fethiye Kısa Mola merkezi üyelerinin yer aldığı 365 engelli birey ve aileleri katıldı.

Çelebi; “Günümüz hoş geçti ve çok eğlendik”

Akyaka uçurtma şenliğine katılmaktan ötürü çok keyifli olduğunu belirten Görkem Çağlar Çelebi “Bayır mahallesinde oturuyorum. 6 yıldır engelliler derneği üyesiyim. Akyaka’da düzenlenen aktifliğe geçen sene de katılmıştım. Burada olmaktan memnunluk duyuyorum. Burada uçurtma uçurduk, eğlendik, dilekler diledik. Günümüz çok hoş geçti. Büyükşehir Belediyesinin engellileri için farklı hizmetleri var ve bende bu hizmetlerden biri olan engelli nakil aracından faydalanıyorum. Ahmet Liderimizi çok seviyorum ve burada bizimle olmasından memnunluk duyuyorum” dedi.

Miraç Koçar “Burada olmaktan mutluyum. Uçurtma şenliği yapıyoruz. İlçelerden gelen arkadaşlarla uçurtma uçuruyoruz.” dedi.

Aysel Kandemir ise “Uzun vakittir kısa mola hizmetinden faydalanıyoruz. Çok memnunuz. Etkinliklere katılıyoruz. Eğitim üzerinde büyük yarar alıyoruz. Çocuklarımız kısa molaya gitmekten çok memnun oluyorlar. Kızım bu gün buraya geldiği için memnun oldu” diye konuştu.

Dernek Başkanı Çakıroğlu; “Bu tür tertipler bizleri motive ediyor”

Bu çeşit etkinlikler çocuklar ve ailelere motivasyon sağlayarak güç verdiğine vurgu yapan Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu; “Muğla Büyükşehir Belediyemizin bu yıl ikincisini düzenlediği artık klasikleşen uçurtma şenliği düzenlendi. Muğla merkez ve ilçelerinden engelli kardeşlerimizle aktifliğe katıldık. Uçurtmalarını uçuruyorlar, oyunlar oynadılar eğlendiler. Çocuklarımız çok keyifli bir gün geçiriyorlar. Bizlerin tek başına bir yerlere gitmemiz çok sıkıntı oluyor. Bu çeşit tertipler bizleri motive ediyor. Güç veriyor güç veriyor” dedi.

Başkan Aras; “Bizim eşitlikçi bir Muğla maksadımız var”

Toplumun bütün katmanları belediye hizmetlerden eşit yararlanması gerektiğini belirten Muğla Büyükşehir Belediye Ahmet Aras; “Toplumdaki tüm dezavantajlı kümelerin eşit olması, eşit hizmet alması ve belediyenin bütün hizmetlerinden ortak yararlanmasını hedefliyoruz. Verdiğimiz ‘Kısa Mola’ hizmetinde, manisiz plajlarda ve yaptığımız başka hizmetlerde eşitlikçi bir toplum öngörüyoruz. Bizim eşitlikçi bir Muğla amacımız var. Toplumun bütün katmanları bu hizmetlerden eşit yararlanmalı. Örneğin ulaşımda dezavantajlı bir vatandaşımız kimsenin yardımına muhtaçlık duymadan istediği yere gidebilmeli. Araca binebilmeli. Bankadan para çekebilmeli. Kamu kurum ve kuruluşlarından her türlü hizmeti alabilmeli. Engelliler haftası hasebiyle Akyaka’da hoş bir aktiflik düzenlendi. Engelli vatandaşlarımızla bir ortaya geldik. Güldük eğlendik, sohbet ettik. Onların kaygılarını dinledik” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ