yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Aras “Vatandaşların taleplerine kayıtsız kalmıyoruz.”

Bodrum’a öbür ilçeler ve havalimanlarından toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayan yolcuların direkt kent merkezine ulaşmaları maksadıyla,  vatandaşların talebine karşılık veren Muğla Büyükşehir Belediyesi, eski otogarın yine faaliyete aldı.

Başkan Aras “Vatandaşların taleplerine kayıtsız kalmıyoruz.”


Bodrum’a başka ilçeler ve havalimanlarından toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayan yolcuların direkt kent merkezine ulaşmaları maksadıyla,  vatandaşların talebine karşılık veren Muğla Büyükşehir Belediyesi, eski otogarın tekrar faaliyete aldı.

Bodrum’da toplu taşıma araçlarını kullanan yolcuları değerli derecede rahatlatacak olan değişiklik Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Bodrum’a başka ilçelerden gelen araçlar aktarma yapmadan eski otogarda seferlerini tamamlayacak.

Bugüne kadar geçerli olan düzenlemenin yolcu ve sürücü esnafı için zorluk olduğunu kıymetlendiren Ulaşım Uyum Merkezi (UKOME), ilçeye seferi bulunan Özel Toplu Taşıma Araçlarının güzergah başlangıç ve bitiş noktasını tekrar Bodrum eski otogarı olarak belirledi. Yeni düzenlemeyle MUTTAŞ ve HAVAŞ araçları da eski otogarı kullanarak havalimanına ulaşım sağlayan yolcuların da aktarma yapmadan direkt merkeze ulaşmaları sağlanacak.

Özdemir; “Vatandaşların taliplerini yerine getirdik”

Vatandaşların talepleri doğrultusunda özel toplu taşıma araçlarının başlangıç ve bitiş noktasının eski otogar olarak değiştirildiğini belirten Muğla Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdür Vekili Süleyman Özdemir “Vatandaşlarımızın ve sürücü esnafımızın talepleri doğrultusunda öteki ilçelerden Bodrum’a gelen özel toplu taşıma araçlarının başlangıç ve bitiş noktası olarak Bodrum kent merkezinde olan eski otogar olarak belirlendi” dedi.

Ünlü; “ Vatandaşlar ve sürücü esnafı uygulamadan memnun”

Vatandaşların yeni uygulamadan son derece mutlu olduğunu söyleyen Milas Park kooperatif başkanı İsmet Ünlü “ Günümüzde beşerler için en bedelli şey vakittir. 2021 Haziran ayından bu güne kadar vatandaşlar Bodrum’da eski otogardan yeni otogara, oradan da havaalanına gidiyordu. Bir vatandaş iki araç değiştirmek durumunda kalıyordu. Bu sistemin yanlış olduğu belirttik. Muğla Büyükşehir Belediye Liderimiz Ahmet Aras taleplerimiz doğrultusunda birinci ve son durak yine Bodrum eski otogarı oldu. Bundan hem vatandaşlarımız, hem de sürücü esnafı son derece mutlu kaldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Muğla Kooperatif  Başkanı Tahir Özdemir “Eski uygulamadan ötürü çok külfetler yaşadık. Yolcuları yeni otogara bırakıyorduk. Oradan ikinci bir dolmuşa binmek zorunda kalıyordu. Bize de reaksiyon gösteriyorlardı. Yapılan uygulamadan herkes mutlu. Yeni uygulamayı hayata geçiren Büyükşehir Belediye Liderimiz Ahmet Aras’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Yatağan Kooperatif  Başkanı Cengiz Arık “ Yeni sistemden bizler ve yolcularımız çok mutluyuz. Evvelden yolcularımızı yeni otogarda indiriyorduk. Yolcular ikinci araca binerek gidecekleri yere gidiyordu. Bu düzenlemeyle yolcular da biz de rahatladık.” dedi.

Başkan Ahmet Aras “Vatandaşlar için en uygun hizmetleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

Konu hakkında açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras “Mevcut uygulamada başka ilçelerden gelen yolcular Bodrum merkezine aktarmalı olarak seyahat ediyordu. Bu da birtakım kahırları ortaya çıkardı. Bu bahiste vatandaşlar ve esnaflarımızdan talepler aldık. Mevzuyu değerlendirdik ve yeni bir düzenleme yaptık. Artık Bodrum’a başka ilçelerden gelen ÖTTA’lar aktarma olmadan güzergahlarını eski otogarda tamamlayacak. Vazifeye geldiğimiz günden bu yana vatandaşlarımızın taleplerini dinliyor, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak hizmetleri uygulamaya devam edeceğiz” Sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim