yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Aras’tan 70 Dünya Kenti Başkanı’na Mektup

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Dünya Kentleri’nin Belediye Liderlerine işbirliği mektubu gönderdi.

Başkan Aras’tan 70 Dünya Kenti Başkanı’na Mektup


Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Aras Muğla ile işbirliklerini geliştirmek maksadıyla dünya kenti belediye liderlerine işbirliği mektubu gönderdi. Paris, Londra, Roma, Barcelona, Madrid, Brüksel, Atina, Viyana, Los Angeles, Boston, Kobe, Münih, Stuttgart, Hamburg, Vancouver, Sydney, Seoul, Ahmedabad, Tianjin üzere dünya çapında değerli kentleri yöneten 70 belediye liderine Muğla’dan mektup gitti.

Başkan Aras; “Dünya Kenti Muğla vizyonumuzun birinci adımı olarak 70 dünya kenti belediye liderimize mektup gönderdim.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aras bu mektuplarda kentler ortası işbirliği, kültürel ve ekonomik bağların güçlendirilmesi ve ortak projeler geliştirilmesi mevzularında davette bulundu. Gönderilen mektuplarda, Muğla’nın sahip olduğu doğal hoşluklar, tarihi zenginlikler ve turizm potansiyelinin yanı sıra ziraî işbirliklerine vurgu yapıldı. Ayrıyeten iklim kriziyle çaba ve sürdürülebilirlik üzere alanlarda karşılıklı tecrübe paylaşımının ehemmiyetine dikkat çekildi. Lider Ahmet Aras, “Dünya Kenti Muğla” vizyonu doğrultusunda memleketler arası işbirliklerinin Muğla’nın kalkınmasına ve dünya kentleriyle entegre olmasına büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın 70 dünya kenti belediye liderine gönderdiği mektup;

Sayın Başkan,

Muğla Büyükşehir Belediyesinin Başkanı olarak size saygı ve selamlarımı iletiyorum. Bu dinamik kente hizmet etmek ve dünya genelindeki kentlerle güçlü bağları sürdürme geleneğini devam ettirmek benim için bir ayrıcalıktır.

Muğla ili, turizm açısından Türkiye’nin en bedelli bölgelerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. 3000 yılı aşan güçlü bir tarihe sahip olan Muğla, Ege ve Akdeniz bölgelerinin cazibesini birleştiren, harika doğal görüntüleri ve kıyı şeritleriyle global turizmde kıymetli bir oyuncu haline gelmiştir. Kadim medeniyetlerin tam merkezi olan Muğla, güçlü tarihi mirasını korurken memleketler arası ilişkilerini güçlendirecek yeni bir periyoda girmeye hazırlanıyor.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, kentlerimiz ve global topluluğumuzun faydasına olacak iş birliği imkanlarını keşfetmek ve bağlarımızı güçlendirmek için kararlıyım. Ortak teşebbüslerde bulunarak, karşılıklı öğrenmeyi kolaylaştırabileceğimize, en uygun metotların paylaşımını sağlayabileceğimize ve toplumlarımızın gelişimine değerli katkılarda bulunabileceğimize kesin olarak inanıyorum.

Önümüzdeki periyotta, iklim krizi, sürdürülebilir kalkınma, tarım ve turizm üzere alanlarda birçok ortak projeyi, iş birliğini ve planlamayı gerçekleştirmeyi umuyoruz. Dirençli kentlerin oluşturulması, ortak geleceğimiz için hayati bir değere sahiptir ve bu amaca ulaşmak için kent diplomasisi teşebbüslerinin tüm metot ve aksiyonlarını kullanmaya hazır olduğumuzu iletmek istiyoruz.

Destekleriniz için teşekkür ederken sizinle uygun bir milletlerarası platformda şahsen görüşmeyi dört gözle bekliyorum.

Saygılarımla

Büyükşehir Dış Bağlar Daire Başkanlığı Kuruldu

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın “Dünya Kenti Muğla” vizyonunu desteklemek ve memleketler arası alakalar ile kent diplomasisi alanında faal bir rol üstlenmek gayesiyle Muğla Büyükşehir Belediyesi Dış Bağlar Dairesi Başkanlığı kurularak faaliyetlerine başladı. Dış İlgiler Dairesi Başkanlığı 2024 ayı meclis toplantısında 5216 Büyükşehir Belediye kanunun 21. Unsuru gereği norm takım temellerine nazaran kuruldu ve başkanlığa Celal Cem Dengiz getirildi. Dış Alakalar Dairesi Başkanlığı Memleketler arası İlgiler Şube Müdürlüğü, Avrupa Birliği Alakaları ve Proje Şube Müdürlüğü, Turizm Şube Müdürlüğü ünitelerinden oluşuyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Dış Alakalar Dairesi Başkanlığı’nın temel görevi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın “Dünya Kenti Muğla” vizyonu doğrultusunda kent diplomasisini hayata geçirmek, Muğla’nın memleketler arası farkındalığını arttırmak, turizm konusunda Muğla’nın potansiyelini açığa çıkarmak, ulusal ve milletlerarası tüm hibe ve projelerin takipçisi, iştirakçisi olmak olarak tanımlandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim