yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Büyükakın, “Bir sorunu daha çözüme kavuşturuyoruz”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından üretimi devam eden Dilovası Devlet Hastanesi’ne inançlı ve konforlu ulaşım için 935 metre uzunluğunda yeni duble yol ve 212 metrelik viyadük inşası tüm süratiyle sürüyor. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, inşa çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Büyükakın, “Bir sorunu daha çözüme kavuşturuyoruz”


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından imali devam eden Dilovası Devlet Hastanesi’ne inançlı ve konforlu ulaşım için 935 metre uzunluğunda yeni duble yol ve 212 metrelik viyadük inşası tüm süratiyle sürüyor. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, inşa çalışmalarını yerinde inceledi. Lider Büyükakın’a AK Parti Kocaeli Vilayet Lideri Dr. Şahin Talus, Dilovası Belediye Lideri Hamza Şayir, AK Parti Dilovası İlçe Lideri İlhan Yıldırım, MHP Dilovası İlçe Lideri Ekrem Sıtar ve Cumhur İttifakı Dilovası Belediye Lider Adayı Ramazan Ömeroğlu da eşlik etti.  Teknik gruptan bilgi alan Lider Büyükakın, inceleme sonrası yaptığı açıklamada, “Dilovası’nda Kömürcüler OSB’yi kaldırdığımız üzere, Devlet Hastanesine ulaşımda yaşanan sorunu da tahlile kavuşturuyoruz” dedi.

 

“HASTANEYE DAHA KISA MÜDDETTE ULAŞILACAK”

Eynerce Deresi üzerinden geçecek viyadük projesi hakkında bilgi veren Lider Büyükakın, “Dilovası’nda yapılacaklara karar verirken bölgede istişareler gerçekleştiriyoruz. Gerek belediye liderimizle gerek meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla ve alanda yaptığımız incelemelerde en kıymetli taleplerden birisinin hastaneye erişim için çok dolaşmak zorunda kalındığı tabir edilmişti. Bu projenin yapılması halinde çok büyük memnuniyetin olacağını öğrenmiştik. Ve arkadaşlarımız burayı projelendirmeye başladılar. Projenin hayata geçmesiyle Dilovası Devlet Hastanesi’ne ulaşım daha inançlı ve daha konforlu hale gelecek. Duble yol ve devamındaki viyadük tamamladığında ise hasta ve yakınları İstiklal Caddesi üzerinden hastaneye daha kısa müddette ulaşacak” tabirlerini kullandı.

 

“DİLOVASI MEMNUN OLACAK”

Hayata geçen projenin büyük bir imalat olduğunu söyleyen Lider Büyükakın, “Bu projemizin KDV hariç 140 Milyon TL civarında bir bütçesi var. Evvelce bu tıp imalatları hükümetler yapardı. Artık Büyükşehir Belediyesi güçlü bir yapı olarak bunu kendi kabiliyetleriyle yapar hale geldi. Bu köprünün erişimi üzerinden hastaneye ulaşım kolaylaşacak ve Dilovası bundan da çok keyifli olacak. Daha önce en büyük taleplerden bir tanesi Kömürcüler OSB’nin kalkmasıydı. Onu da kimsenin mağdur olmadığı bir tahlille gerçekleştirdik. Kelam vermiştik kaldıracağız kömürcüler OSB’yi demiştik. Onu da kaldırdık. İnşallah, her geçen gün daha da hoşlaşan bir Dilovası, her geçen gün daha da hoşlaşan bir Kocaeli inşa edeceğiz. Temel gayemiz vatandaşlarımızın keyifli olması, çocuklarımızın keyifli olması, huzurlu olması. Allah güç ve kuvvet verdikçe bizde uğraş etmeye devam edeceğiz” halinde konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ