yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Büyükakın: Filistin için tepkinizi ortaya koyun

KO-MEK kursiyerlerinin el emeği göz parıltısı yapıtlarının yer aldığı stantlar Kandıra ilçe standı ile devam etti

Başkan Büyükakın: Filistin için tepkinizi ortaya koyun


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) kursiyerlerinin bir yıl boyunca el emeği göz ışığı dökerek oluşturduğu birbirinden eşsiz yapıtların yer aldığı Kandıra standında kursiyerler adeta görsel gösteri yaptı.

KO-MEK kursiyerlerinin hazırladığı eşi gibisi olmayan eserleri inceleyen ziyaretçiler hazırlanan eserlere tam not verdi. Stantta konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, zulüm altındaki Filistin için kursiyerlerden reaksiyon emelli Filistin bayrağı simgesi olan karpuz çıkartması takmalarını, toplumsal medyada bir reaksiyon görüntüsü beğenmelerini ve paylaşmalarını istedi.

AÇILIŞTA ÇOCUKLARIN DEFİLESİ ALKIŞ ALDI

Kursiyerlerin çocukları için diktiği elbiseleri açılış öncesi sergileyen çocuklar izleyenlerden alkış alırken sergiledikleri performans büyüklerini aratmadı. Namazgah Kültür Merkezinde gerçekleştirilen standın açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kandıra Belediye Lideri Erol Ölmez, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 

MÜZİK KÜMESİ EĞİTMENLERİNDEN KÜÇÜK KONSER

Vatandaşların ağır ilgi gösterdiği ve KO-MEK müzik kümesi eğitmenlerinin seslendirdiği birbirinden hoş yapıtların yer aldığı Kandıra stant açılışında kursiyerler adına Çalça Köyü Bayan Kooperatifi Lideri Zehra Kelce konuşma yaptı. Kelce, “Biz aslında tarım ve hayvancılık kooperatifiyiz fakat Kandıra bezini de öğrenerek bu kadim geleneğin ve kültürün üretimini yapmak istiyoruz. Burada öğrendiklerimizle Kandıra bezi tezgâhlarının susmaması için çalışacağız” dedi.

“GIDA OSB’DE KO-MEK İLE İSTİHDAM”

Kandıra Belediye Başkanı Ölmez ise “Burada çok hoş eserler sergilemişsiniz, hepinizin emeği çok büyük, çalışmalarınızdan ötürü teşekkür ediyorum. KO-MEK’in izleri Kandıramız’da hangi meskene giderseniz gidin var. KO-MEK ile istihdam oluşturma konusunda Besin OSB’de birlikte çalışacağız” diyerek KO-MEK kursiyerlerine müjde verdi.

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNİN İÇİNDE OLUN”

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın konuşmasına çocuklara ve stantta emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı. ‘’KO-MEK’in bizim için farklı bir kıymeti var, burası hayatın ta kendisi’’ diyen Lider Büyükakın, “KO-MEK sayesinde birçok toplumsal sorumluluk projesi gerçekleştirdik, KO-MEK Vefası ile gereksinim sahiplerine el uzattık, KO-MEK Bohçası ile evlenecek kızlarımıza takviye olduk. KO-MEK Hurması projesiyle iftarda ailelerin sofrasına konuk olup lokmamızı bölüştük. Bunlar üzere birçok gönüllülük aslına dayalı projede en önde yer alarak başarılı işlere imza attık.  Benim sizden bir isteğim var; lütfen etrafınızda bizim ulaşamadığımız ya da göremediğimiz gereksinim sahibi bireyleri muhtarlarımız aracılığıyla bize bildirin biz de gerekeni yapalım” diyerek vatandaşlardan toplumsal sorumluluk projeleri konusunda dayanak istedi.

“ZULME SESSİZ KALMAK SUÇTUR”

‘’Biz sizlerin memnunluğu ve işimizi en güzel formda yapmak için çalışıyoruz’’ diyen Lider Büyükakın, konuşmasının devamında Filistin’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek, “Filistin’de insanların başına bombalar yağıyor lakin insanlık orada insanlığını unutmuş durumda ne yazık ki. Bizim huzur içinde bir dünyada yaşamamız için toplumsal sorumluluk projeleri yapmamız gerekiyor. KO-MEK olarak farkındalık projeleri oluşturarak hayatın yalnızca daha çok para kazanmak, daha güzel yaşamak olmadığını; zorda olana, mazlum olana yardım etmek olduğunu göstermemiz gerekiyor. Dünyanın birçok bölgesinde birkaç tane zalim dünyayı kana buluyor. Biz bu olaylarda dolaylı yoldan hatalıyız. Sessiz kaldığımızda hatalıyız, reaksiyon göstermediğimizde hatalıyız. Gazze’deki çocukların bayanların günahı ne. Onları unutursanız reaksiyonsuz kalırsanız elinizden huzur alınır, onlara sahip çıkalım, reaksiyonsuz kalmayalım’’ davetinde bulundu. Daha sonra çocuklarla açılış kurdelesini kesen Lider Büyükakın protokolle birlikte sergilenen eserleri inceledi. Eserler hakkında bilgi alan Lider Büyükakın, kursiyerlerle fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ