yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Engin’den Meclis’te 5 yıl değerlendirmesi

Narlıdere Belediyesi Şubat ayı meclisinde konuşan Lider Engin, 5 yıllık vazife müddetlerini kıymetlendirdi. Başarılı bir 5 yılı geride bıraktıklarını söz eden Lider Engin, “Bir evvelki seçimde Cumhuriyet Halk Partimiz en yüksek oyu Narlıdere’de almıştı. İnanıyorum ki bu muvaffakiyet tekrarlanacak. Bu kurumlar hepimizin… Daima birlikte sahip çıkacağız. Köstek olmayacak, takviye olacağız. Bilgimizi, deneyimimizi aktaracağız” diye konuştu.

Başkan Engin’den Meclis’te 5 yıl değerlendirmesi


Narlıdere Belediyesi Şubat ayı meclisinde konuşan Lider Engin, 5 yıllık vazife müddetlerini kıymetlendirdi. Başarılı bir 5 yılı geride bıraktıklarını tabir eden Lider Engin, “Bir evvelki seçimde Cumhuriyet Halk Partimiz en yüksek oyu Narlıdere’de almıştı. İnanıyorum ki bu muvaffakiyet tekrarlanacak. Bu kurumlar hepimizin… Daima birlikte sahip çıkacağız. Köstek olmayacak, takviye olacağız. Bilgimizi, deneyimimizi aktaracağız” diye konuştu.

Narlıdere Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Lideri Ali Engin’in başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi içinde yer alan Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Atatürkçü Niyet Derneği (ADD) Narlıdere Şubesi ve Narlıdere Briç İhtisas Kulübü ile yapılan işbirliği protokollerinin görüşüldüğü toplantıda, ilçeye yapılması planlanan elektrikli şarj istasyonları da meclisin gündemine geldi. Mecliste kelam alan Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, pandemi ve ekonomik zorluklara karşın başarılı bir 5 yıl geçirdiklerini tabir ederek, ilçeyi geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirdiklerini söz etti.

İLÇEMİZE KALICI ESERLER KAZANDIRDIK

Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, Şubat ayı meclis toplantısında misyon müddetleri boyunca yaptıkları çalışmaları kıymetlendirerek, “Görev yaptığımız 5 yılda Narlıdere’mize kalıcı eserler bırakmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Kent ölçeğinde çok pahalı olduğuna inandığımız Yukarıköy Projemiz tamamlandı. Çok küçük bütçelerle yaptık. Pir Sultan Abdal Hayat Vadimizi tamamlamak üzereyiz. Hiç kolay olmadı. Pandemi, ihale iptalleri nedeniyle uzadı. 12 ay evvel temeli atılan projemizi Mart ayı içinde Narlıderelilerin hizmetine sunacağız. Konser alanı, çok gayeli salonları, bisiklet yolları ve yeme-içme alanlarıyla İzmir’in en nitelikli projelerinden biri çok yakında kentin hizmetinde olacak. Narlıdere, yemyeşil bir ömür vadisine kavuşacak. Çocuklarımız için çok değerli çalışmalar yaptık. Nar Çiçekleri Anaokullarımızla çocuklarımızı okula gönderdik, annelerimizin iş hayatına iştirakini destekledik. 4’üncü anaokulumuzu tamamladık, 5’incisi de çok yakında açılacak. Yeniden Çocuk Senfoni Orkestramız tüm Türkiye’nin beğenisini kazandı. Bu işleri daima birlikte yaptık. Bütçemizi büyüttük, borçlarımızı bütçemize oranla düşürmeyi başardık. ” dedi. Lider Engin, Narlıdere Metrosu’nun da 24 Şubat’ta açılacağını hatırlatarak, metronun tamamlanmasında emek verenlere teşekkür etti.

KÖSTEK OLMAYACAĞIZ, TAKVİYE OLACAĞIZ

Belediyelerin fakat fedakârlıkla düzgün yönetilebileceğini söyleyen Lider Engin, “Belediye Meclis Üyemiz Erman Uzun, partimiz tarafından Narlıdere Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Kendisini kutluyoruz. Bayrağı kendisine devredeceğiz. Bir evvelki seçimde Cumhuriyet Halk Partimiz en yüksek oyu Narlıdere’de almıştı. İnanıyorum ki bu muvaffakiyet tekrarlanacak. Bu kurumlar hepimizin… Daima birlikte sahip çıkacağız. Köstek olmayacak, takviye olacağız. Bilgimizi, deneyimimizi aktaracağız” diye konuştu.

Komisyondan gelen raporların da görüşüldüğü meclis toplantısı, dilek ve temennilerin okunmasıyla son buldu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ