yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Eşki: “Aydınlık günlere birlikte yürüyeceğiz”

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Yeşilova Ehlibeyt Cami Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıda barış iletileri verdi.

Başkan Eşki: “Aydınlık günlere birlikte yürüyeceğiz”


Emperyalizmin insanlığı birbirine düşürmek için Türkiye de dahil dünyanın pek çok yerinde oyunlar oynandığını söz eden Eşki, “Emperyalizme karşı panzehirimiz Atatürk’ün kurduğu Cumhriyet. Bu sofralar ise birlik, beraberlik ve bütünlüğümüzün kıymetli bir parçası” diye konuştu

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Yeşilova Ehlibeyt Cami Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı. CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın ve Bornova Belediyesi Meclis Üyelerinin de yerini aldığı toplatıda konuşan Lider Eşki, Yeşilova Ehlibeyt Cami Derneği’ne üçüncü kere geldiğini hatırlatarak “Bu sofralar ülkedeki birlik, beraberlik ve bütünlüğün kıymetli bir parçasıdır” dedi. 

Emperyalizme karşı panzehirimiz Cumhuriyet

Emperyalizmin dünyanın her noktasında barışı bozduğunun altını çizen Lider Ömer Eşki, “Gazze’de yaşadığımız budur. Tıpkı oyunlar bizim üzerimizde de oynandı. Kimi vakit ne yazık ki bu emellerine ulaştılar lakin Türkiye’nin böylesi durumlara karşı panzehiri var. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet’in temel prensipleridir. Biz din, lisan, ırk ayrımı yapmadan herkesin bu ülkenin vatandaşı olduğu gerçeğiyle sofralarımızda ayrım yapmamayı vakit içerisinde öğrendik. Biraz geç de olsa 100 yıl sonra Mustafa Kemal’in açtığı yola girmeyi başardık, 31 Mart ile birlikte yeni bir çığır açtık. Bundan sonra ülkemizin gereksinimi olan aydınlık günlere daima birlikte yürüyeceğiz” diye konuştu.

Böyle liderlere muhtaçlığımız var

Yeşilova Ehlibeyt Cami Derneği Başkanı Tamer Güzelkaya Başkan Eşki’ye teşekkür ederken, Derneğin önde gelen isimlerinden olan ve bir periyot CHP İzmir Vilayet Lider Yardımcılığı misyonu yapan Şair ve Muharrir Tuğrul Keskin, kendilerini; “Bizler daha çok Kars ve Iğdır’dan buraya gelmiş yurtsever, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü insanlarız” kelamlarıyla tanımladı. Lider Eşki’nin misyona geldiğinden beri yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını tabir eden Keskin, “Görüyoruz ki kendisi sabah 5’te mesaiye başlıyor ve daima vatandaşla içiçe oluyor. Bizim bu türlü liderlere muhtaçlığımız var. Bu manada Sizi ve çalışma arkadaşlarınızı bağrımıza basıyor ve her vakit yanınızda olacağımızın kelamını veriyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ