yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Eşki: “İlişkilerimizi daha da geliştireceğiz”

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova’nın kardeş belediyesi olan Polonya’nın Bialystok Belediyesi’nin kuruluş kutlamaları olan ‘Şehir Günleri’ne katıldı. Lider Eşki, yıllar evvel başlayan kardeş kent münasebetlerini daha güçlü Bornova gayesi doğrultusunda geliştirmek istediklerini söyledi.

Başkan Eşki: “İlişkilerimizi daha da geliştireceğiz”


İki kent ortasında ekonomik ve toplumsal bağlantıları geliştirmek, Bornova’yı milletlerarası arenada daha da tanınır hale getirmek hedefiyle gerçekleştirilen ziyarette kültür, sanat ve spor üzere farklı alanlardaki projeler ve faaliyetler konuşuldu.

Başkan Eşki, Bialystok’ta Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve ödül alan ulaşım, müzecilik, kent planlaması ile ilgili çalışmaları yerinde inceleme fırsatı buldu. Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve çocuklara bilimi sevdirmek için kurulan merkez içindeki aile, çocuk ve okullara yönelik aktivite alanlarını yerinde inceleyen Lider Eşki, kentin toplu ulaşım ağlarına ait ayrıntılı bir çalışmaya da katıldı.

Bornova’nın tanınırlığını artıracağız

Bialystok Belediye Başkanı Tadeus Truskolaski’yi 9 Eylül kutlamaları için İzmir’e davet eden Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, yıllar evvel başlatılan kardeş kent alakalarını daha da geliştirmek istediklerini söyledi. Eşki, “Güçlü Bornova için çıktığımız yolda kentimizi milletlerarası arenada da tanınır hale getirmek en kıymetli amaçlarımızdan bir tanesi. Bialystok kentinde AB tarafından desteklenen ve ödül alan pek çok çalışmayı yerinde görme fırsatı bulduk. Bornovamıza fayda sağlayacak çok kıymetli temaslar gerçekleştirdik” dedi.

Bornova’da görüşmek üzere

Başkan Eşki’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti lisana getiren Bialystok Belediye Başkanı Tadeus Truskolaski, “Burada bulunmanız nedeniyle çok memnunum. İki kardeş belediye olarak münasebetlerimizin artarak devam etmesini diliyorum. Bir dahaki sefere Bornova’da görüşmek üzere” diye konuştu. 

Varşova Büyükelçiliği’ni ziyaret

Başkan Eşki, daha sonra başşehir Varşova’ya geçerek Varşova Büyükelçimiz Rauf Alp Denktaş’ı ziyaret etti. Ziyarette Bornova’ya sanat, spor ve eğitim üzere alanlarda sağlanabilecek katkılar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ