yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Eşki: “Vatandaşa hizmet için kaynak yaratmamız gerekiyor”

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Belediye’ye ilişkin olan lakin kullanılmayan çeşitli taşınmazların satışı ile ilgili Belediye Meclisi’nden yetki aldı.

Başkan Eşki: “Vatandaşa hizmet için kaynak yaratmamız gerekiyor”


Atıl durumdaki hiçbir malın Bornovalılara yarar sağlamayacağını vurgulayan Lider Eşki, “Bizler Bornova’ya hizmet için geldik. Muhtaçlık duyarsak taşınmazları açık ihale ile satacak, elde edeceğimiz gelirle başta yolların yenilenmesi olmak üzere yatırımlar yapacak, gereksinim sahiplerine verdiğimiz toplumsal takviyeleri arttıracağız” dedi. 

Bornova Belediyesi’nin Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıda Bornova Belediyesi’ne ilişkin 18 taşınmazın satışı gündeme geldi. Satışa ilişkin maddeler oy çokluğu ile kabul edildi.

Atıl bir biçimde duruyor

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum ve hükümet tarafından uygulanan tasarruf önlemleri sonucunda nasıl bir mali tablo ile karşılaşacaklarını öngörmenin mümkün olmadığını öne süren Lider Eşki, “Kasamızda para var fakat yarın neyle karışılacağımızın garantisi yok. Ben hayatım boyunca özelleştirmelere karşı oldum lakin yatırım için gereksinimimiz olursa taşınmazları açık ihale ile satacağız. Bu yerlerin kimilerinde işgal olduğunu da tespit ettik, onların 5 yıllık ecri misil bedellerini de talep edeceğiz” dedi. 

Vatandaş bizden hizmet bekliyor

Bornova’ya hizmet için vazifeye geldiklerini söyleyen Lider Ömer Eşki,

“Vatandaş bizden yatırım ve hizmet bekliyor. Ağır biçimde yol çalışması yapacağız fakat yalnızca bir tane beton mikserimiz var. Bu yetmez. Bizim Bornova’da en az üç miksere, finişere, çok sayıda kamyona muhtaçlığımız var. Park ve bahçeler için materyallere muhtaçlığımız var. Ağır ekonomik kurallar altında ezilen gereksinim sahiplerine verdiğimiz toplumsal takviyeleri arttırmamız gerekiyor. Bunun için Kent Market’ler açacağız. Bizim hizmet için paraya, ek önlemlere gereksinimimiz var.  Bu doğrultuda tüm imkanları masaya yatırıyoruz. Keşke faizler bu kadar yüksek olmasaydı da kredi çekebilseydik. Tüm zorluklara karşın vatandaşlarımıza hak ettiği hizmeti vereceğiz. Bu nedenle işe yaramayan taşınmazları kaynağa dönüştürerek Bornovalılar için kullanacağız” diye konuştu.

Sürpriz doğum günü kutlaması

Meclisin sonunda Lider Ömer Eşki’nin 38. yaş günü de kutlandı. Lider Eşki, sürpriz doğum günü pastasını Eşi Beste Eşki, Kızı Asya Tuna ve meclis üyeleriyle birlikte kesti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim