yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan İbrahim Sandıkçı: “Kan bağışıyla insanlığa umut olabiliriz”

Farkındalık için kan bağışında bulunan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Kan bağışı konusunda toplumsal şuur oluşturmaya yönelik projeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Başkan İbrahim Sandıkçı: “Kan bağışıyla insanlığa umut olabiliriz”


Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede kan bağışı konusunda toplumsal farkındalık oluşturmaya yönelik projeler gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirtti.

Canik’teki okullarda gerçekleştirdikleri “İyilik Kanımızda Var!” kan bağışı kampanyasıyla öğrencilerin kan bağışı kıymetini erken yaşlarda daha güçlü bir formda kavramalarını sağladıklarını söz eden Lider İbrahim Sandıkçı, vatandaşlara kan bağışında bulunmaları konusunda davette bulundu.

Sürekli İhtiyaç
Her sağlıklı bireyi kan bağışı yapmaya davet eden Lider İbrahim Sandıkçı, “Kan bağışı konusunda toplumsal şuur oluşturmaya yönelik projeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İlçemizdeki okullarda gerçekleştirdiğimiz Düzgünlük Kanımızda Var isimli kan bağışı kampanyasıyla, çocuklarımızın erken yaşlarda kan bağışı şuurunu kazanmalarına katkıda bulunduk. Kan bağışı şuurunun erken yaşlarda kazanılmasını önemsiyoruz.

Ailelerimizin ve öğretmenlerimizin de dâhil olduğu kampanyamızla kan bağışının ehemmiyeti konusunda toplumsal farkındalığın artmasına vesile olduk. Sistemli kan bağışıyla ülkemizdeki kan stoklarını güçlendirebiliriz. Kan acil değil daima gereksinimdir. Kan bağışıyla insanlığa umut olabiliriz. Kan bağışı için gerekli koşulları uygun olan tüm hemşehrilerimi kan bağışında bulunmaya davet ediyorum.” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ