yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Mustafa Turan, Köy Enstitüleri Mezunlarıyla Buluştu

Belediye Başkanı Mustafa Turan, Köy Enstitülerinin kuruluş yıl dönümünde ilçede bulunan mezunlarla biraraya geldi. Lider Turan; Köy Enstitülerinin, Anadolu aydınlanmasına büyük katkı sağladığını vurguladı.

Başkan Mustafa Turan, Köy Enstitüleri Mezunlarıyla Buluştu

Belediye Başkanı Mustafa Turan, Köy Enstitülerinin kuruluş yıl dönümünde ilçede bulunan mezunlarla biraraya geldi. Lider Turan; Köy Enstitülerinin, Anadolu aydınlanmasına büyük katkı sağladığını vurguladı.

Ödemiş Belediyesi Köy Enstitülerinin kuruluşunun 84.yıl dönümü nedeniyle, ilçede bulunan Köy Enstitülerinden mezunlarını biraraya getirdi. Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde organize edilen öğlen yemeğine, Lider Mustafa Turan, Lider Yardımcıları Ufuk Kızıler, Metin Kıral, daire müdürleri, Eğitim Sen Ödemiş Temsilcisi Selim Şahan ve ilçede hayatını sürdüren 6 Köy Enstitüleri mezunu öğretmen ve yakınlarının katılım sağladı.  İştirakçilerin her biriyle tek tek sohbet eden Lider Mustafa Turan; “Anadolu’nun aydınlanmasında büyük katkı sağlayan Köy Enstitüleri’nden mezun öğretmenlerimiz bugüne kadar birçok kişinin eğitimine katkı sağlamıştır.  Bizler onların öğrencileriyiz.  Köy Enstitüleri üzere ülkemizin gelişimine ve aydınlanmasına katkı sağlayan bu eğitim kurumlarından yetişmiş ve Ödemiş’te misyon yapmış eğitimcilerimizi ve sıhhat görevlilerini hürmet ve sevgiyle anıyoruz. Bizlere düşen misyon gelecek kuşaklara Köy Enstitülerinin çalışmalarını aktarmak, onları yaşatmak olacaktır” dedi.

Eğitim Sen Ödemiş Temsilciliği yetkilileri de Köy Enstitülerinin değerini ve çalışmaları hakkında bilgiler verirken, tertip için Ödemiş Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ