yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Mutlu muhtarlarla bir araya geldi

Konak’ta misyon yapan muhtarlarla bir ortaya gelen Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, “Muhtarlarımızın bildirimleri çok kıymetli. Muhtarlarımız vasıtasıyla Konak’ın bütünündeki meseleleri birebir anda görebiliyoruz” kelamlarıyla muhtarların kıymetini vurguladı.

Başkan Mutlu muhtarlarla bir araya geldi


Konak’a hizmette birinci 100 gün içinde hayata geçirilecek toplumsal projeleri de kıymetlendiren Lider Memnun, “İlk 100 günümüz içerisinde sıhhat, istihdam, toplumsal bağlar ve toplumsal sorumluluk alanlarındaki yerlerimiz sırayla hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Beştepeler Toplumsal Tesisi’nde düzenlenen toplantıda Konaklı muhtarlarla buluştu. Konak Belediyesi bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda muhtarların taleplerini dinleyen Lider Keyifli, belediyenin çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Geride kalan yaklaşık elli günlük misyon mühletince Fen İşleri ve Paklık İşleri Müdürlükleri çalışmalarında yaşanan hizmet atağını aktaran Lider Memnun, sıhhat, istihdam, toplumsal sorumluluk ve toplumsal bağlantılar alanlarında çok yakında hayata geçecek projeler hakkında da bilgi verdi. Konak’taki mahalleleri sekiz bölge halinde değerlendirdiklerini ve her bölgeye işçi görevlendirdiklerini lisana getiren Lider Keyifli, meclis üyelerinin de kendi bölgelerini sık sık ziyaret edeceklerini söz etti. Lider Memnun, muhtarların, ilçedeki sıkıntıları bir bütün halinde görmeyi sağladıklarını belirterek, “Hızlı yol almak ismine meclis üyeleri, işçiler ve hemşehri irtibat merkezi uyumunda problemleri daha süratli çözeceğiz. Muhtarlarımızın bildirimleri çok kıymetli. Muhtarlarımız vasıtasıyla Konak’ın bütünündeki problemleri birebir anda görebiliyoruz” dedi.

Daha pak, daha yeşil bir Konak

Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Konak’ta temizlikte fark yarattıklarını, parklarda bakım çalışmalarının da devam ettiğini tabir ederek şöyle konuştu:

“Konak’a hizmette 100’üncü güne hakikat giderken bitirmeyi hedeflediğimiz işler var. Temizlikte kıymetli bir yol kat ettik. Gelen tenkitler manasında uygun yorumlar alıyoruz. Muhtarlarımızın da bu bahisteki değerlendirmeleri çok değerli. Konteynerlerimizi artırdık, Büyükşehirden de 30 adet aldık ve yeni alımlardan da bize konteyner gelecek. Parklarımızın bakım çalışmaları devam ediyor. Daha yeşil bir Konak için yeni parklar yapma; park yapılamayacak yerlerde ağaçlandırma yapma çalışmamız var.”

Sosyal çalışmalar hızlanıyor

Sosyal sorumluluk, sıhhat, istihdam ve toplumsal münasebetler alanında kıymetli çalışmalar yaptıklarını ve çok yakında yeni toplumsal yerlerin hizmete gireceğini müjdeleyen Lider Memnun konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Türkan Saylan Kültür Merkezimizde istihdam ofisi açıyoruz. İş arayanlarla eleman arayanları buluşturacak bir platformumuz hayata geçiyor. Birinci kreşimizi Kemeraltı’nda açıyoruz. Sıhhat İşleri Müdürlüğümüz ağız ve diş sıhhati taramaları başlatmak için hazırlıklarını tamamlamak üzere.  Belediyemizde çalışan psikologlarımızın içinde yer aldığı bir merkez kuruyoruz. Bu merkezde vatandaşlarımıza fiyatsız dayanak olacağız. Birinci 100 günümüz içerisinde sıhhat, istihdam, toplumsal alakalar ve toplumsal sorumluluk alanlarındaki yerlerimiz sırayla hizmet vermeye başlayacak.”

Çocuklara yaz tatili müjdesi

Yaz periyodunda mahallelerde portatif havuz kurulacağını söyleyen Lider Keyifli, “Hiçbir çocuğumuzun yaz tatilinde kendisini üzgün, yoksun hissetmesini istemiyoruz. Büyükşehrin İnciraltı’ndaki havuzuna da çocuklarımızı götüreceğiz. Farklı etkinliklerle de yazı birlikte, keyifli geçireceğiz” dedi. 

Ceza değil kent kültürü

İşgaliyeyle ilgili kapsamlı çalışmaya da değinen Lider Keyifli, “Kaldırım işgaliyle ilgili büyük bir çalışma başlattık. Şu kademede ceza kesmiyoruz. Bunu bir kent kültürü, esnaf kültürü haline dönüştürmeye çalışıyoruz. Esnaf Odaları Birliğiyle de toplantı yaptık” tabirlerini kullandı.

Toplantılar devam edecek

Toplantıda tek tek kelam alan muhtarlar mahalleleriyle ilgili taleplerini lisana getirdi. Muhtarların taleplerini not alan Lider Memnun ilgili lider yardımcısı ve müdürlere sıkıntıların süratli tahlili için talimat verdi. Bundan sonra tertipli olarak yapılacak muhtar buluşmalarının bölgeler halinde yapılarak daha tesirli ve süratli bir çalışma gerçekleştireceklerini de kelamlarına ekledi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim