yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Özyiğit, Eğriçam’da vatandaşlarla buluştu

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Eğriçam Mahallesi’ndeki bir siteyi ziyaret ederek, vatandaşlarla bir ortaya geldi.  Lider Özyiğit, mahalle sakinleriyle birlikte etraftaki sokakları da gezdi, talep ve teklifleri yerinde dinledi.

Başkan Özyiğit, Eğriçam’da vatandaşlarla buluştu


Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Eğriçam Mahallesi’ndeki bir siteyi ziyaret ederek, vatandaşlarla bir ortaya geldi.  Lider Özyiğit, mahalle sakinleriyle birlikte etraftaki sokakları da gezdi, talep ve teklifleri yerinde dinledi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, mahalle ziyaretleriyle vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Son olarak Eğriçam Mahallesi’ni gezen Lider Özyiğit, vatandaşlarla hizmetler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ziyaret sırasında mahalle sakinleri etraftaki altyapı çalışmaları, yol düzenlemeleri ve toplumsal ömür alanların uygunlaştırılması üzere hususlarında Lider Özyiğit’e görüşlerini iletti. Lider Abdullah Özyiğit de vatandaşların problemlerine tahlil odaklı yaklaşarak, belediyenin devam eden çalışmaları ve gelecekteki projelerine dair bilgi verdi.

Çevredeki işletmelerden kaynaklı vatandaşlardan gelen gürültü şikayeti üzerine konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir’de küçük sanayi sitesine muhtaçlık olduğunu söz ederek, bu bahiste çalıştıklarını söyledi. Lider Özyiğit, “Kent içinde yer alan atölyeler, tamirhaneler ve çeşitli sanayi işletmeleri, ekseriyetle ağır gürültü üreten makine ve ekipmanlarla çalışıyor. Bu durum, maalesef etrafta yaşayan beşerler için rahatsız edici olabiliyor. Küçük sanayi siteleri, bu tıp işletmeleri kent merkezinden uzaklaştırarak, gürültü ve etraf kirliliğini de minimize ediyor. Ayrıyeten işletmeler için daha uygun çalışma ortamları sağlıyor. Bir müddettir bu mevzu ile ilgili çalışıyoruz. Yenişehir’e küçük sanayi sitesi kazandırmamız gerekiyor.” dedi.

Mahalle sakinleri Eğriçam’da hayata geçirilen Yenişehir Belediyesi Göçmen Balık Pazarı için Lider Özyiğit’e teşekkür etti. Özyiğit, balık pazarının çabucak karşısında GMK Bulvarı üzerinde büyük bir kent kütüphanesi inşa edeceklerini de lisana getirerek şunları söyledi: “Bu kütüphanemiz çağdaş çalışma alanları, okuma salonları, dijital kütüphane hizmetleri ve çeşitli etkinliklere mesken sahipliği yapacak çok istikametli bir merkez olacak. İçerisinde çocuk kütüphanesi ve oyuncak müzesi de yer alacak. Bilhassa gençlerimizin ve öğrencilerimizin eğitim hayatlarını desteklemek ismine değerli bir adım olacak. 6 ay içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz. Hayırsever hemşehrimizin takviyesiyle hayata geçireceğiz. Kentimize şimdiden güzel olmasını diliyorum.”

Başkan Abdullah Özyiğit, Eğriçam Mahalle Muhtarı İbrahim Önel ve vatandaşlarla birlikte mahalledeki sokakları da gezdi, şikayet ve teklifleri yerinde dinledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ