yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Pekyatırmacı: “Depremin açtığı yarayı birlik ve beraberlik içerisinde sarmaya çalıştık”

·Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, 6 Şubat zelzelelerinin yıl dönümü münasebetiyle ileti yayımladı.

Başkan Pekyatırmacı: “Depremin açtığı yarayı birlik ve beraberlik içerisinde sarmaya çalıştık”


·Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, 6 Şubat zelzelelerinin yıl dönümü münasebetiyle ileti yayımladı.   

·Asrın Felaketi’nde millet olarak kuvvetli bir imtihandan geçtiklerini belirten Lider Pekyatırmacı, “Biz Türkiye olarak, Türk milleti olarak güçlüyüz. Her türlü zorluğun üstesinden geliriz, gelme gücümüz var” dedi.  

Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Asrın Felaketi 6 Şubat zelzelelerinin 1. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı iletide, ülke olarak tarihin en büyük sarsıntılarından birini yaşadıklarını hatırlatarak, “11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin üzerinden tam 1 yıl geçti. Ülkemiz için çok sıkıntı bir periyot olan Asrın Felaketin’de yaraları sarmak için vatandaşlarımız bir ve birlikte oldu. 50 bini aşkın vatandaşımızı kaybettiğimiz Asrın Felaketinde ülkemiz kuvvetli bir imtihan verdi. Sarsıntının birinci anından itibaren AFAD başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, kolluk kuvvetlerimiz, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, istekli vatandaşlarımız yaraları sarmak için sarsıntı bölgelerine akın etti. Bizler de Konya ismine birinci günden itibaren Hatay’daydık. Konya Büyükşehir Belediyemiz, Selçuklu, Meram, Karatay Belediyelerimiz tüm takımlarıyla, ekipmanlarıyla,  bütün araç ve gereçleriyle, iş makineleriyle, işçisiyle, idarecileriyle oradaydık. Hatay merkezde oluşturduğumuz uyum sayesinde karayollarının bulunduğu yerde arama kurtarma faaliyetine katılan takımlarımız için farklı bir merkez oluşturduk. Takımlarımız çabalı çalışmalarıyla gerek insani yardımların ulaştırılmasında gerekse arama kurtarma faaliyetlerinde misyon aldı. Ayrıyeten Selçuklu Belediyesi olarak ilçemizde organize edilen ve hemşehrilerimizin de seferberliğiyle toplanan yüzlerce tır insani yardım Hatay’a ulaştırıldı” dedi.

 

“Allah bizlere bir daha bu türlü acılar yaşatmasın”

Depremin akabinde Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram ve Karatay Belediyeleri ile bir arada depremzede vatandaşları Konya’da konuk ettik, yanlarında olduklarını belirten Lider Ahmet Pekyatırmacı, “Özellikle depremzede çocukların, yaşadıkları travmayı atlatmalarını sağlamak maksadıyla çeşitli etkinlikler düzenleyerek onlara bir nebze moral verebilmek için çaba gösterdik. Tüm bu çalışmalarımızla sarsıntının açtığı yarayı birlik ve beraberlik içerisinde sarmaya çalıştık. Biz Türkiye olarak, Türk milleti olarak güçlüyüz. Her türlü zorluğun üstesinden geliriz, gelme gücümüz var. Buradaki en kıymetli gücümüz de birlik ve beraberliğimiz. Allah bizlere bir daha bu türlü acılar yaşatmasın. Rabbim birlik, beraberliğimizi daim etsin. Bu vesile ile zelzelede hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ