yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Pekyatırmacı, “Türkiye’nin en kapsamlı spor tesislerinden birini Konya’ya kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi’nin en büyük yatırımlarından biri olan ve olimpiyatlara atlet yetiştirme amacıyla imali süren Sportmen Seçme ve Yetiştirme Merkezi’nin inşaatında incelemelerde bulundu.

Başkan Pekyatırmacı, “Türkiye’nin en kapsamlı spor tesislerinden birini Konya’ya kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.


Selçuklu Belediyesi Türkiye’nin birinci yeşil sertifikasına sahip olacak Atlet Seçme ve Yetiştirme Merkezi’ni Konya’ya kazandırıyor. Spor topluluğuna çok değerli bir altyapı kaynağı oluşturacak ve olimpiyatlarda muvaffakiyetin kapısını aralayacak merkezin imali aralıksız devam ediyor. Selçuklu  Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, merkezde incelemelerde bulundu, çalışmalardaki son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Pekyatırmacı: “Bu yatırımımız geleceğimiz olan gençler ve çocuklarımız için büyük kıymet taşıyor” 

Konya’nın birinci, Türkiye’nin de en kapsamlı spor tesislerinden biri olacak Atlet Seçme ve Yetiştirme Merkezi’nde imal çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini tabir eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,“ Selçuklu Belediyesi olarak hem kentimizin ve ülkemizin spor altyapısına bedel katacak değerli bir yatırımın daha inşasını süratli bir halde sürdürüyoruz. Bu yatırımımız geleceğimiz olan gençler ve çocuklarımız için büyük değer taşıyan bir tesis olacak. Bu manada tesisimiz gençlerimize tıpkı anda toplam 18 farklı spor branşında spor yapma imkanı sağlayacak. Atlet merkezimiz tamamlandığında  günde en az bin 200 ila bin 500 ortasında atletimize hizmet sunacak. Spora olan ilgiyi arttırmak, daha fazla sayıda gencimizin, çocuğumuzun spor yapmasını sağlamak emeliyle çıktığımız bu yolda gayemiz Olimpiyatlara atlet yetiştirmek. Bu kapsamda çocuklarımızın yeteneklerini uygulayacağımız ölçme ve kıymetlendirme programları sayesinde keşfedeceğiz. Kentimize bir tesis inşa ederken gelecek jenerasyonlara daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak şiarıyla tesislerimizi etrafa ve tabiata karşı hassas üretmeye ihtimam gösteriyoruz. Bu doğrultuda Türkiye’nin birinci Yeşil Sertifikalı (LEED) Atlet Yetiştirme Merkezi unvanını Sportmen Seçme ve Yetiştirme Merkezine kazandırdık.  Merkez kendi gücünün yüzde 90’ını çatısında kurulacak olan güneş gücü panellerinden elde ederek yıllık 350 bin kw/saat güç tasarrufu sağlayacak.” dedi. 

Sporcu Seçme ve Yetiştirme Merkezi  donanımıyla dikkat çekiyor

23 bin 514 metrekare bina alanı ve 15 bin 630 metrekare açık saha alanı bulunan Atlet Seçme ve Yetiştirme Merkezi’nde, 25 metreye 35 metre ve 25 metreye 12,5 metre ebatlarında 2 adet yüzme havuzu, hentbol ölçeğinde kapalı spor salonu, karate, judo, jimnastik, masa tenisi, güreş, satranç, tekvando, wushu, kickboks ve okçuluk branşlarına uygun spor salonları, fitness salonu, FİFA standartlarına uygun futbol sahası, Dünya Atletizm Birliği standartlarına uygun atletizm pisti, spor müzesi, spor mağazası, seminer salonu, VİP odası, kafeterya, idari üniteler ve başka muhtaçlık alanları yer alacak. Tesisin havuzlarında birebir anda 150 öğrenci yüzme eğitimi alabilecek. Öteki salonlarda da idman mühletine bağlı olarak her birinde 20 atlet tıpkı anda olmak üzere en az 200 sportmen eğitim faaliyetlerini gerçekleştirebilecek. Atletizm alanında da birebir anda 150 atlet rahatlıkla aktivite yapabilecek.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim