yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Soyer: “Bu hikâyeden vazgeçer miyim”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, hafta sonu mesaisine Tire Süt Kooperatifi’ni ziyaret ederek başladı.

Başkan Soyer: “Bu hikâyeden vazgeçer miyim”


İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, hafta sonu mesaisine Tire Süt Kooperatifi’ni ziyaret ederek başladı. Üreticilerin coşkulu bir biçimde karşıladığı Lider Soyer, “Maraton koşucusuyuz biz. Benim ayağım takıldı, düştüm yok. Artık bu misyonu yapmayacağım diye bu kıssadan vazgeçer miyim? Son nefesime kadar sizlere, ülkeme hizmet edeceğim. Sorun esir olmak değil, teslim olmamak. Bu aşk beşere neler yaptırmaz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, 5 yıllık misyon müddeti boyunca dayanaklarını esirgemeyen İzmirlilere teşekkür cinsine çıktı. Birinci ziyaretini Tire Süt Kooperatifi’ne yapan Lider Tunç Soyer, kooperatifte sevgiyle karşılandı. Ziyarette Lider Tunç Soyer’in yanı sıra İzmir Köy Koop Birliği İdare Konseyi Lideri Neptün Soyer, Tire Süt Kooperatifi İdare Şurası Lideri Osman Öztürk, İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Murat Aydın, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, Büyükşehir bürokratları ve üreticiler yer aldı. 

Maraton koşucusuyuz biz
Üreticilere “Türkiye’nin umudu sizlersiniz” diye seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Biz nerede yaşarsak yaşayalım, ne misyon yaparsak yapalım sonuna kadar gücümüz yettiğince sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Bizim bağımız hiçbir halde kopmaz. Yaşadığımız sürece sahip çıkmaya devam edeceğiz. Maraton koşucusuyuz biz. Benim ayağım takıldı düştüm yok. Ben 15 sene evvel Seferihisar için sonra İzmir için gayretimi sürdürdüm. Ülkem için vakfettim kendimi. Artık bu misyonu yapmayacağım diye bu kıssadan vazgeçer miyim? Son nefesime kadar sizlere, ülkeme hizmet edeceğim. Esir olmak değil problem teslim olmamak. Sonuna kadar çaba edeceğiz. Bu güzelim beşerler çok daha düzgününü hak ediyor. Bu memleketi seviyorum. Ben aşkla seviyorum bu memleketi. Geçmişini, denizini, toprağını seviyorum. Bu aşk beşere neler yaptırmaz” dedi.

En büyük dayanağı sizden gördük
Tire Süt Kooperatifi İdare Heyeti Lideri Osman Öztürk ise, “Biz bir periyot daha sizleri görmek istedik. Bizim takımımıza her vakit belediye dayanak oldu. En büyük dayanağı sizden gördük. Belediyenin insanlara dokunması çok değerli. Bunun en hoş örneği kooperatif. Sizler kooperatifleri ayağa kaldırarak insanlara dokunuyorsunuz” dedi. 

Biz sizi istiyoruz
Tire Süt Kooperatifi’nin akabinde CHP Tire Teşkilatı ile Tire Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Bir periyot daha siz yapmalıydınız. Bu sizin hakkınızdı” kelamlarıyla karşılandı. Bir belediye liderinin misyonu müddetince alabileceği en büyük mükafatın bu kelamlar olduğunu lisana getiren Lider Tunç Soyer, “İşiniz şayet vatandaş tarafından takdir ediliyorsa hayatınız boyunca bundan daha hoş bir şey olamaz.  Gönül çok daha hoş şeyler yapmak istiyor. Biz sizden vazgeçmeyeceğiz. Nasıl vazgeçeriz” sözlerini kullandı.
88 üyeli Tire Muhtarlar Derneği’nin Lideri Berna Kireşçi ise  “Tire sizin devrinizde en büyük yatırıma kavuştu. Tireliler olarak sizlerin bir devir daha hakkınız olduğunu düşünüyoruz. Biz sizleri istiyoruz. Biz sizlerin arkasındayız” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ