yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Tugay BASİFED’in Network Buluşması’na katıldı “Yolunuza yoldaş olmaya hazırız”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, Batı Anadolu Endüstrici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu ile Türk Teşebbüs ve İş Dünyası Konfederasyonu tarafından düzenlenen BASİFED Network Buluşması’na katıldı.

Başkan Tugay BASİFED’in Network Buluşması’na katıldı “Yolunuza yoldaş olmaya hazırız”


Kent için birlikte çalışma vurgusu yapan Lider Cemil Tugay, “İzmir’de yaşayan her insanın keyifli olduğu, kendisine adaletli davranıldığını hissettiği bir kenti gelin daima birlikte kuralım. Gelin bizden beklenen, İzmir’den beklenen bu sıçramayı ülkemizin çok gereksinimi olduğu bu vakitte daima birlikte yapalım. Yolunuza yoldaş olmaya hazırız” diye konuştu. 

Batı Anadolu Endüstrici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) ile Türk Teşebbüs ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Toplumsal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi/Portekiz Sinagogu’nda Network Buluşması düzenledi. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay da buluşmaya katıldı. Aktiflikte; CHP İzmir Milletvekilleri Uzman Polat, Ednan Arslan, Rahmi Aşkın Türeli, Demokrat Parti İzmir Milletvekilleri Haydar Altıntaş, Mehmet Salih Uzun, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Levent Kandiller, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Başkanı İbrahim Gökçüoğlu, İzmir Ticaret Borsası Meclis Lideri Ömer Gökhan Tuncer, BASİFED Yönetim Kurulu Lideri Semiha Güneş, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Lider Yardımcısı Ramazan Kaya, CHP İzmir eski Milletvekili Alaattin Yüksel ve iş dünyası temsilcileri de yer aldı.  Lider Tugay, 3 yıl BASİFED Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan akabinde bayrağı Semiha Güneş’e devreden Mehmet Ali Kasalı’ya merasimde plaket takdim etti. 

Tugay: İzmir’de taş üstüne taş koyan bizi yanında görecek
İzmir iş dünyasına kente sundukları çalışmalar için teşekkür ederek kelamlarına başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Dertlendiğiniz, tahlil aradığınız birçok bahiste beraberce ne yapabiliriz diye değerlendirmeler yaptınız. Demokratikleşme, eşitlik, kalkınma, katılımcılık, kurumlar arasında iş birliği, hepsi birbirinden kıymetli yaklaşımlar. Bu niyette olduğunuzu biliyorum. Bu yolda yapacağınız çalışmalarda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bütün üniteleriyle, bütün gücüyle karşılıksız yanınızda olmak için ben de üzerime düşeni yapacağım. İzmir’de taş üstüne taş koyan bizi yanında görecek. Buna ilçe belediye başkanı arkadaşlarım da dahil zira tıpkı his ve fikir ile çalışıyoruz” dedi. 

“Çalışmaya niyetlendiğiniz her iş bizim işimiz”
Birlik ve beraberlik iletisi veren Lider Tugay, “Dünyada ve Türkiye’de yalnızca bir tane İzmir var. Her bir metrekaresi, her bir damla suyu, her bir ağacı, canlısı bizim için çok değerli.  Sahip çıktığımız tarihinin, sahip çıkmamız gereken geleceğinin olduğunu hiçbir vakit unutmayalım. Ben bunun şuuruyla, bunu iliklerime kadar hissederek misyonumu yerine getiriyorum. Sizlerden de ricam, yalnızca buna odaklanalım. Kentimize gözümüz üzere bakalım. Burada yaşayan her insanın keyifli olduğu, kendisine adaletli davranıldığını hissettiği bir kenti gelin daima bir arada kuralım. Gelin bizden beklenen, İzmir’den beklenen bu sıçramayı ülkemizin çok gereksinimi olduğu bu vakitte daima bir arada yapalım. Sizin aklınız benim aklım, sizin fikriniz benim fikrim. Çalışmaya niyetlendiğiniz her iş bizim işimiz. Yolunuza yoldaş olmaya hazırız” diye konuştu.  

Güneş: El ele olmayı diliyoruz
BASİFED Yönetim Kurulu Lideri Semiha Güneş, “İzmir iş dünyasının, mahallî idarelerin, kamu kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının birlikteliği bölgesel kalkınmada en itici güç olacaktır. Bu birlikteliğe çok değer veriyor, bundan sonra el ele olmayı diliyoruz” dedi. 

Kaya: Sizlerin desteğiyle ulaşacağız
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Lider Yardımcısı Ramazan Kaya, “Yol haritamız ve temel unsurlarımızı cumhuriyetin ihtilallerinden ve ulu başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde belirlenen muasır medeniyet düzeyinin üstüne çıkma maksadından alıyoruz. Bu maksatlara TÜRKONFED ve BASİFED’in güçlü dayanağı ve sizlerin takviyesiyle ulaşacağız” halinde konuştu. 

Polat: Birlikte bir şeyleri değiştirebiliriz
CHP İzmir Milletvekili Becerikli Polat ise, “BASİFED üzere sivil toplum kuruluşlarının baskı ögeleri olduğunu bilerek konuşuyoruz, birlikte bir şeyleri değiştirebiliriz” dedi. İzmir Limanı’nın satılmasına da karşı çıktıklarını hatırlatan Polat, “İzmir Limanı vefata terk edilmiş durumda” diye konuştu.  Süratli tren, otoyol  üzere projelerin ileri yıllara atılmasına reaksiyon gösteren Polat, kente hükümet tarafından turizm konusunda da yatırım yapılmadığını söyledi. 
Ege Yapı Yönetim Kurulu Lideri İnanç Kabadayı da İzmir iş dünyasına dayanaklarını sürdüreceklerini tabir etti.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim