yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Tugay’ın Hıdırellez dileği barış, adalet ve refah oldu

Karşıyaka’da Makedonya göçmenlerinin Hıdırellez kutlamasına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, dileklerin kabul olacağına inanılan bu özel günde Türkiye için dilekte bulundu. Lider Tugay, “Hıdırellez ülkemize, kentimize, tüm dünyaya sıhhat, iyilik getirsin.

Başkan Tugay’ın Hıdırellez dileği barış, adalet ve refah oldu


Barış getirsini, adalet getirsin. İnsanların keyifli olmasını, gelir seviyesinin yükselmesini, kimsenin aç yatağa girmemesini diliyorum” dedi.

Baharın, umudun ve rahmetin bayramı Hıdırellez, İzmir’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.  İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, Karşıyakalı Makedonya göçmenlerinin düzenlediği buluşmaya da katıldı. Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Karşıyaka 80. Yıl Parkı’ndaki Hıdırellez buluşmasına Dernek Genel Başkanı Kadri Altınkapak’ın yanı sıra çok sayıda dernek üyesi katıldı. Lider Tugay yurttaşların alkışlarıyla alana girdi. Herkesi tek tek dolaşıp hatırlarını soran Lider Tugay’a yurttaşlar, “Sen Karşıyaka’nın gururusun”, “İzmir çok şanslı”, “Tüm dileklerimiz seninle oldu” diye seslendi. Hıdırellez buluşmasında Göçmen Bandosu eşliğinde Makedonya halk oyunları oynandı. Lider Tugay,  bayanların açtığı yöresel börek, kek ve tatlıdan oluşan kermesten alışveriş yaptı. 

“Kimse yatağa aç girmesin”

Herkesin dilek dilediği gecede Lider Dr. Cemil Tugay dileğini ise şu cümlelerle açıkladı: “Hıdırellez ülkemize, kentimize, tüm dünyaya sıhhat, iyilik getirsin. Barış getirsin, adalet getirsin. İnsanların memnun olmasını, gelir seviyesinin yükselmesini, kimsenin aç yatağa girmemesini diliyorum. Ülke, millet ve bayrak sevgisiyle çalışarak, üreterek, birbirimize sıkı sıkıya sarılarak bu kadim milletin aşamayacağı hiçbir mahzur yok.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ