yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Ünsal: “Karşıyaka’da etkin belediyecilik örneklerini göreceksiniz”

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, her ay tertipli olarak gerçekleşen Vatandaş Buluşmaları kapsamında Şemikler, Fikri Altay ve Demirköprü mahalle sakinleriyle bir ortaya geldi.

Başkan Ünsal: “Karşıyaka’da etkin belediyecilik örneklerini göreceksiniz”


Ahmet Piriştina Balkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya yüzlerce vatandaş katıldı. Talep ve teklifler alındı, tahlil teklifleri konuşuldu. Lider Ünsal “5 yıl boyunca kentimizi birlikte yönetmeye devam edeceğiz. Çok daha aktif belediyeciliğin olduğu bir periyot göreceksiniz” dedi.

 

Karşıyaka Belediyesi, iştirakçi idare anlayışıyla hayata geçirdiği aylık ‘Vatandaş Buluşması’nın ikincisini Şemikler Mahallesi’ndeki Ahmet Piriştina Balkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, bürokratları ile birlikte katıldığı buluşmada Şemikler, Fikri Altay ve Demirköprü mahallelerinde yaşayan yurttaşlar ve muhtarlarla bir ortaya geldi. Tek tek kelam alan mahalle sakinlerinin talep ve tekliflerini dinleyen Lider Ünsal, takımıyla birlikte tüm talepleri değerlendireceklerini, bu doğrultuda hizmet ve projelerine istikamet vereceklerini söyledi. Bilhassa Şemikler Çarşısı konusunda çalışma yapmak istediklerini lisana getiren Ünsal “Şemikler Çarşısı daha hareketli ve çağdaş olmalı. Sizinle bu mevzuda ortak çalışalım. Birlikte bunu başarabiliriz” diye konuştu.

 

TEMİZLİK MÜCADELESİ

Temel hizmetlerinden biri olan paklık konusuna büyük ehemmiyet verdiklerini de söz eden Lider Ünsal, toplumsal farkındalığı güçlendirmek için başlattıkları ‘Hedef Tertemiz Karşıyaka’ kampanyasına dayanak istedi. Çöplerle ilgili büyük bir uğraş verdiklerini aktaran Ünsal, şöyle devam etti: “Gezdiğimiz yerlerdeki farklılığı görebiliyoruz ancak bir tek çöp toplama ile bitmiyor bu iş. Genel manada bir hassaslık olsa da ne yazık ki gerekli hassasiyeti göstermeyen vatandaşlarımız da var. Çöpler konteynerlere değil yerlere atılıyor. Sokak hayvanlarını beslemek için sokaklara yemek artıkları bırakılıyor. Başlattığımız kampanya ile bu önemli meselelerin önüne geçmeyi hedefliyoruz. Kentte hayat kuralları ile ilgili daima duyurular yapacağız. Karşıyaka, kent şuuru yüksek insanların yaşadığı bir ilçe. Artık herkes çöpünü istediği saatte çıkaramayacak. Bir çalışma yapıyoruz. Mahallelerimize saatler bildirilecek. Çöpler bu muhakkak saatlerde çıkarılacak ve toplanacak.”

 

“SPOR ALANLARI VE PARKLAR ÖNEMLİ”

Parklarda bulunan spor alanlarının geç saatlerde kullanımı nedeniyle etrafa rahatsızlık verildiğinin söylenmesi üzerine Lider Ünsal, “Bu alanlar gençlerimizin ve herkesin yararlanması için, toplumsal belediyecilik manasında uygun şeyler. O nedenle ben insanlarımızın buralarda spor yapmasını destekliyorum. Gençlerimiz AVM’lerde elinde telefonla vakit geçirmesin de oralarda spor yapsınlar. Fakat tertibi bozan davranışlarla ilgili dikkatli olmak lazım. Parklar insanların uygar halde bir ortaya gelmesi için hoş bir alan” sözlerini kullandı.

 

LİYAKAT ASILLI KADRO

Konuşmasında Karşıyaka Belediyesi’nin çok daha dinamik bir takım yapılanmasına girdiğine de vurgu yapan Lider Yıldız Ünsal “Belediye olarak hizmet ve projelerimizi en aktif formda sürdürmek için kıymetli bir takım yapılanması içindeyiz. Liyakat temelli ve mesleğe nazaran görevlendirme yapıldı. Çok daha faal belediyeciliğin olduğu bir devir göreceksiniz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim