yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Ünsal vatandaşlarla buluştu, talepleri dinledi

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, her ay sistemli olarak gerçekleşen Vatandaş Buluşmaları kapsamında Zübeyde Hanım ve Latife Hanım mahalle sakinleriyle bir ortaya geldi.

Başkan Ünsal vatandaşlarla buluştu, talepleri dinledi


Yoğun ilgiyle karşılanan Ünsal, hem talep ve teklifleri dinledi hem de hizmetlerini anlattı. Bilhassa paklık konusunda ağır çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Ünsal “Tertemiz bir kent için hepimize sorumluluk düşüyor, daha fazla hassaslık bekliyoruz” dedi.

 

Karşıyaka Belediyesi, üçüncü Vatandaş Buluşmasını Zübeyde Hanım ve Latife Hanım mahallelerinde yaşayan yurttaşların iştirakiyle İsmail Cem Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Yıldız Ünsal’ın bürokratları ile birlikte katıldığı buluşmada kelam alan vatandaşlar istek, şikayet ve tekliflerini iletti. Buluşmaya katılan çocuk ve gençler de beklentilerini lisana getirerek buluşmaya katkı sundu.

 

“ŞEHRİMİZ HERKESİN LİSANINDA OLSUN İSTİYORUZ”

Buluşmaya gösterilen ilgiden, bilhassa gençlerin iştirakinden memnuniyet duyduğu tabir eden Lider Yıldız Ünsal “Taleplerinizin hepsine karşılık vermek için uğraş harcıyoruz. Biz tüm çalışma arkadaşlarımızla bu işe baş koyduk. Kentimiz herkesin lisanında olsun istiyoruz. Lakin yurttaşlarımızdan da kimi mevzularda takviye bekliyoruz. Bilhassa paklık konusunda başlattığımız kampanyada hepimize iş düşüyor. Kampanya dahilinde belirlediğimiz kuralları billboard, afiş, toplumsal medya, resmi web sitesi üzerinden duyuruyoruz. Karşıyakalıların bu mevzuda hassaslığını bekliyoruz. Bu kuralları işletmekte kararlıyız. Öte yandan maddi yaptırım da uygulayacağımızı hatırlatmak istiyorum” dedi.

 

“HER İSTEK BİZİM İÇİN DEĞERLİ”

İletilen tüm fikirlerin kıymetli olduğunu belirten Lider Ünsal “Burada bize iletilen her şeyi ayrıntılıca not alıyoruz. Sonra arkadaşlarımızla bu bahisler hakkında çalışıyoruz. Park, bahçe, paklık, çöp, yol üretimi, ağaçlandırma üzere birçok alanda istekler iletildi. Bizim için her bir istek kıymetli, her biri bedelli. Bizim yetki ve sorumluluk alanımızda olanları değerlendirip gerçekleştiriyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü üzere farklı kurumların yetki ve sorumluluk alanında olanları da bildiriyoruz. Fakat kişisel müracaatların da yapılması bu noktada kıymetli. Çocuklarımız halı saha istediler. Bölgede çalışma yapıp uygunluğuna bakmamız gerekli. Sorumluluk hissiyle park ve piknik alanlarında daha fazla çöp kutusu istediler, bu hususta da çalışmamızı yapacağız. Çocukların uyarısı daha tesirli oluyor. Onlardan etrafa çöp atanları uyarmalarını bekliyoruz. Genç bir iştirakçimizin robotik kodlama alanında bir ekip oluşturulması, eğitimler düzenlenmesi konusundaki isteğinden memnunluk duyduk. Bu mevzuda da kesinlikle çalışma yapacağız” diye konuştu.

 

“BAŞKANIMIZI AYAKTA ALKIŞLIYORUM”

Buluşmada kelam alan iştirakçilerden Halise Dar ise “Yeni devrinizde muvaffakiyetler diliyorum. O kadar hoş şeyler yaptınız ki sizi tebrik ediyorum. Bu kadar insanın buraya toplanmasının nedeni sizsiniz. Bu türlü bir şeyi birinci sefer görüyoruz. Bir bayan elinin değdiği muhakkak. Siz halkın ayağınıza geldiniz. Halk sizin ayağınıza gelmedi. Bu nedenle teşekkür ediyorum. Halkın sıkıntıları çok, başa çıkmak çok sıkıntı. Her şeyi belediye liderinden beklemeyelim, biraz da kendimiz yapalım. Akşam yiyorlar çekirdekleri, sabah personel temizlesin diyorlar. Bu yanlış bir şey. Her şeyi belediye liderinden bekliyor ve suçluyorlar. Liderimiz o kadar hoş bir şey yaptı ki ayakta alkışlıyorum. Ceza gerekiyorsa ceza uygulaması da yapın” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ