yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Ünsal’dan 27 mahalleye eşit hizmet sözü

İştirakçi idare unsuru doğrultusunda muhtarlarla buluşmalarını sürdüren Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, Haziran ayı toplantısında ‘eşit hizmet’ vurgusu yaptı.

Başkan Ünsal’dan 27 mahalleye eşit hizmet sözü

Mavişehir’den Cumhuriyet’e kadar tüm mahallelere tıpkı itinayla hizmet ettiklerini belirten Ünsal “5 yıl boyunca bu çabayla çalışmaya devam edeceğiz. Muhtarlarımızın iş birliği, bu yolda bizler için çok değerli” dedi. 

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal’ın her ayın birinci salı gününde gerçekleştirdiği ‘Muhtar Buluşmaları’nın ikincisi Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Ünsal, lider yardımcıları ve ünite müdürleri ile birlikte katıldığı toplantıda 27 mahalle muhtarının talep ve tekliflerini dinledi. Çalışmaları hakkında da bilgi veren Lider Ünsal, Mayıs ayında hayata geçirdikleri hizmetlere ait bir sunum yaptı. Muhtarlar ile yaptıkları birinci toplantının çok verimli geçtiğini, iletilen problemlerle ilgili çalışmalara başladıklarını lisana getiren Ünsal, bilhassa paklık hizmetlerini daha faal hale getirdiklerini vurguladı ve ‘Hedef Tertemiz Karşıyaka’ kampanyasına takviye istedi. 

MUHTARLAR ANLATTI

Toplantıda kelam alan muhtarlar da bilhassa paklık ve ilaçlama mevzularındaki çalışmaları kıymetlendirdi, mahallelerindeki muhtaçlıkları anlattı. Parklar için budama, gölgelik, bank, çit ve aydınlatma üzere talepler lisana getirildi. Zübeyde Hanım Parkı’ndaki tuvalet gereksinimi aktarıldı. Engelli yurttaşlar için rampa ve özel düzenleme yapılması gereken yerler iletildi. Düğün salonlarının tekrar faal hale getirilmesi istendi. Geçen toplantıda aktardıkları birçok hususta harekete geçilmesinden memnuniyet duyduklarını da söz eden muhtarlar, Lider Ünsal’a teşekkür etti. 

“AYRIM KELAM KONUSU OLAMAZ”

Hizmetlerine muhtarlar ve vatandaşlar ile birlikte taraf vermeye devam edeceklerini vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Muhtarlarımızın her bir talebini dikkatle değerlendirip sonuca ulaştırmaya uğraş gösteriyoruz. Her mahallemize de tıpkı itinayla hizmet veriyoruz. Ayrımcılık yapmamız kelam konusu değil ve olmayacak. Bu toplantıda iletilen talepleri de bu bakışla değerlendireceğiz. Mesela iki küçük düğün salonumuzu ilerleyen günlerde etkin hale getirebiliriz. Paklık ve çöp toplama çalışmalarımızı ağırlaştırdık. Ayrıyeten ‘Hedef Tertemiz Karşıyaka’ sloganıyla bir farkındalık kampanyası başlattık. İnternet sitemizde de yayınladığımız kurallara tüm yurttaşlarımızın uymasını rica ediyoruz. Böylelikle daha pak bir Karşıyaka gayesine ulaşabiliriz. Binası olmayan muhtarlıklar ile ilgili çalışmalarımız da sürüyor” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim