yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Vergili’den 1.000 Adet Konut Projesi

Karabük Belediye Lideri ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Lider Adayı Rafet Vergili, 4. periyot projesinden 1. kıymetli proje olarak 2+1 ve 3+1 daireli 1.000 adet konut yapılacağını ve minimum fiyat maaş alanların, emekli ve muhtaçlık sahibi ailelerin mesken sahibi yapılacağını açıkladı.

Başkan Vergili’den 1.000 Adet Konut Projesi


Karabük Belediye Lideri ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Lider Adayı Rafet Vergili, 4. devir projesinden 1. kıymetli proje olarak 2+1 ve 3+1 daireli 1.000 adet konut yapılacağını ve minimum fiyat maaş alanların, emekli ve muhtaçlık sahibi ailelerin mesken sahibi yapılacağını açıkladı.

Depreme karşı Karabük’ün de hazır hale getirileceği proje toplumsal belediyecilik örneği taşıyacak olup uzun vadeli ödeme imkânı, toplumsal donatı alanları, çocuk parkları ile yeni bir ömür merkezi oluşturacaktır. Hasılat paylaşımlı model olan konutların arsa ve projesi Belediye tarafından karşılanacaktır.

Başkan Vergili yaptığı açıklamada; “Şu anda Karabük’te kiralar 10 ile 15 Bin ortasında ve bu fiyatlar ile kirada oturan bir taban ücretlinin kira öder üzere konut sahibi olmasını sağlayacağız. Karabük’te emekli vatandaşlara su ve toplu taşımayı fiyatsız yaparken, konutu olmayan minimum fiyatlı vatandaşımızı da konut sahibi yapmaya kararlıyız. Bin adet konutu yapıp vatandaşa teslim edemez diyenler olacaktır. Bakın bakalım nasıl yapıp milleti mesken sahibi yapacağız. Arsa hissesi, alt yapı belediyeden olacağı için TOKİ ve oburların yaptığı konutlardan %40 daha ucuza mal edeceğiz bu konutları. Bu maliyet düşüşünü de vatandaşa yansıtacağız” dedi.

Başkan Vergili ayrıyeten 15 Şubat tarihinde yeni devir projelerinin tamamının Proje Lansman toplantısıyla açıklanacağını belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ