yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Başkan Yıldız Dünya Çevre Günü’nü Çocuklarla Kutladı

Çiğli Belediyesi, Dünya Etraf Günü kapsamında çocukların etraf hassaslığını ve farkındalığını artırmak gayesiyle duvar boyama aktifliği düzenledi.

Başkan Yıldız Dünya Çevre Günü’nü Çocuklarla Kutladı

Çiğli Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği aktifliğe yaşları 7 ile 12 yaş ortasındaki çocuklar ağır ilgi gösterdi. Aktiflikte, “Geleceğin İçin Çevrene Bak, Daha Yeşil Bir Dünya Bizim Elimizde ve Çevreyi Korumak Tabiatımızda Var” temalı grafiti çalışmaları yapıldı. Lider Onur Emrah Yıldız ve çocuklar daha yeşil bir dünyayı temsilen boyaya batırılmış elleri ile kısımlara yaprak deseni verdiler. Aktifliğin sonunda Lider Yıldız, çocuklara içerisinde tohumlu kalem, blok not, atık pil kutusu maketi ve tabiat sevgisinin anlatıldığı kitapçıklar armağan etti.

Başkan Yıldız: ”Daha yeşil bir Çiğli bizim elimizde”

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Lider Yıldız, “Gelecek jenerasyonlara pak, yeşil ve yaşanabilir bir dünya bırakmak öncelikli misyonumuz. Bu şuurla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünya Etraf Günü kapsamında, Paklık İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla çocuklarımızın etraf hassaslığı ve farkındalığını artıracak hoş bir aktifliğe imza attık. Çocuklarımızla birlikte keyifli ve eğitici bir gün geçirdik. Çocuklarımızın etrafa karşı duyduğu ilgi ve taşıdığı hassasiyet bizleri ziyadesiyle keyifli etti. Bu hassasiyeti çok daha fazla çocuğumuzda oluşturmak ve daha yeşil bir Çiğli yaratmak için üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim