yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, yaralı kediye sahip çıktı ‘sahiplenme’ çağrısı yaptı

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, eski Smyrna Höyüğü’nü ziyareti sırasında gördüğü yaralı kediye sahip çıktı.

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, yaralı kediye sahip çıktı ‘sahiplenme’ çağrısı yaptı

Tüm hayvanseverlere sahiplenme daveti yapan Önal, “Hayatı birlikte paylaştığımız can dostlarımızın her vakit yanında olacağız. Düzgünleştirip, onlara sıcak yuvalar bulmaya devam edeceğiz” dedi. Ayağından yaralanan ve belediye veterinerleri tarafından tekrar sıhhatine kavuşturulan şirin kediye Smyrna ismi verildi.

Bayraklı’daki eski Smyrna Höyüğü ziyareti sırasında yaralı halde gördüğü kedinin tedavisi için belediye veterinerlerine talimat vererek, bir an evvel sıhhatine kavuşmasını sağlayan Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Smyrna ismini verdiği kedi başta olmak üzere can dostlar için hayvanseverlere sahiplenme daveti yaptı. Veteriner İşleri Müdürlüğü grupları tarafından tedaviye alınan şirin kedi Smyrna’nın sağ ayağında travmaya bağlı yumuşak doku zedelenmesi olduğu tespit edildi. İç kanama olma riskine karşı 72 saat müşahede altına alınan ve gerekli tedavileri ile aşılama, iç-dış parazit üzere süreçleri de yapılan şirin kedi kısa müddette sıhhatine kavuştu.

HER VAKİT YANLARINDA OLACAĞIZ
Başkan Önal, “Sevimli dostumuzun tedavisi için veteriner takımlarımız gereken müdahaleleri yaptı. Sıhhat durumu pek uygun. İsmini de Smyrna koyduk. Can dostumuzu sahiplenmek isteyenler Veteriner İşleri Müdürlüğü takımlarımızla bağlantıya geçebilir. Tüm vatandaşlarımızı sokak hayvanlarını satın almaya değil, onlara aile olmak için sahiplenmeye davet ediyorum. Bayraklı Belediyesi olarak can dostlarımızın hayatını kolaylaştıracak adımlar atmaya ve her vakit yanlarında olmaya devam edeceğiz ” dedi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ