yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Beldibi halkından karavan kampı tepkisi

Beldibi Mahallesi’nde yer alan Atatürk Parkı’nın Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından karavan kampına dönüştürmesi ve restoran açılmasına bölge halkı reaksiyon gösterdi.

Beldibi halkından karavan kampı tepkisi


Atatürk Parkı’nda toplanan kalabalığa, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Lider Vekili Semih Top, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Sema Özdemir, Hüseyin Çelik, CHP Kemer İlçe Başkanı Sedat Karakaya, partililer, Beldibi Sakinleri ve A Platformu Sözcüsü İkram Gündüz ile çok sayıda vatandaş dayanak verdi.

Atatürk Parkı önünde toplanan vatandaşlar, “Karavan kampı istemiyoruz” diye slogan atarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın aldığı karara itiraz etti.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında, “Beldibi Belediyesi eski başkanı rahmetli Abdullah Çelik burayı parka dönüştürmüştü. Yeri cennet olsun. Burası 3 yıl öncesine kadar özel bir şirketteydi ve kimseyi buraya sokmuyorlardı. Ben şahsen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanına giderek ‘Sayın bakanım, buradaki çalışmayı önlemezseniz Beldibi halkının denize girebilecek bir yeri kalmayacak’ dedim. Sayın bakan Milli Parklar Genel Müdürünü aradı ve Atatürk Parkı’nın tahsisini bize verdin dedi. Buranın tahsisini bakanlık aldı. Çamyuva ve Tekirova Mahallesi’ne birer tane park yaptılar. Beldibi Çifteçeşmeler mevkisinde de bir tane yaptılar. Artık de buraya yapıyorlar. Buraya 26 tane karavan girebilecekmiş. Bakan beyle konuşarak bu işin çözüleceğine inanıyorum. Burayı bakanlık almasaydı şayet buraya kimse giremiyordu. Bu karavan kampı işini ben çözeceğim. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Beldibi Sakinleri ve A Platformu Sözcüsü Armağan Gündüz ise Beldibi Mahallesi’nde bulunan Atatürk Parkı’nın denize girilebilen ve halkın kullandığı tek park olduğunu söyledi.

Parkın geçmişte orman alanı olduğunu ve 1995 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığına devredildiğine dikkat çeken Gündüz, “İlk yanlış 1995 yılında yapıldı. Beldibi’nde yer alan kıyı kısımlarının çabucak hemen hepsi halka bırakılmadı. Her yer otellere verildi. Son kalan Atatürk Parkımıza ise el konulmaya çalışılıyor. 1994 yılında Beldibi Belediyesi meclis kararı alarak ormanlık alanı Atatürk Parkı’na dönüştürmüş ve halkın nefes alacağı bir yer oluşturmuştu.” dedi.

Gündüz, Atatürk Parkı’nın halkın elinden alınmaya çalışıldığını tabir ederek, “İki yıl evvel Kültür ve Turizm Bakanlığı buraya restoran yapmıştı. Halkın parkta kullandığı alan daraltılmıştı. Geri kalan kısmına da karavan kampı yapılıyor ve inşaat alanı haline getirildi. Çocuklarımızın oyun alanının elinden alınması çocuk haklarını çiğnemektir. Çocuklarımızın hakkını çiğnetmeyeceğiz. Beldibi’nde imar yoktur. İmar olmadığı için hukuksuz olan bu çalışma durdurulmalıdır.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim