yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bergama Belediye Meclisi Haziran Toplantısı Gerçekleştirdi

Bergama Belediye Meclisi Haziran toplantısı yapıldı. Bergama Belediye Lideri Dr. Tanju ÇELİK yönetiminde toplanan Haziran 2024 olağan meclisinde Mayıs ayı meclis toplantısına ilişkin tutanakların okunması ve ibrası akabinde başkanlık ve meclisten gelen önergeler görüşüldü ve yeni kararlar alındı.

Bergama Belediye Meclisi Haziran Toplantısı Gerçekleştirdi

Bergama Belediye Meclisi Haziran toplantısı yapıldı. Bergama Belediye Lideri Dr. Tanju ÇELİK yönetiminde toplanan Haziran 2024 olağan meclisinde Mayıs ayı meclis toplantısına ilişkin tutanakların okunması ve ibrası akabinde başkanlık ve meclisten gelen önergeler görüşüldü ve yeni kararlar alındı.

BERGAMA BELEDİYESİ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KURULUYOR

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla Bergama Belediyesi sıhhat hizmetlerine başlayacak. Meskende bakım hizmetlerinin tekrardan başlayacağının muştusunu veren Bergama Belediye Lideri Prof. Dr. Tanju ÇELİK, belediyenin imkanlarıyla sıhhatin merkezi Bergama’nın belediye olarak tekrardan hizmet vermesi için çalışmaların başlayacağını belirtti. Belediye meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edilen düzenlemede Bergama Belediyesi Sağlık Müdürlüğü kurulacak ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü şeflik seviyesinde devam edecek.

BERGAMA KENT KURULU KURULMASI SÜRATLE DEVAM EDİYOR

Kent Kurulu kurulması için geçtiğimiz hafta Bergama Belediyesi olarak muhtar temsilcileri seçimi yapılmıştı. Meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, gönüllülerden oluşacak kurula Belediye Meclisi’nden 2 üye seçildi. Kent Konseyi’nin kurulmasıyla daha yaşanabilir ve tahlil odaklı bir kent oluşturulması için çalışmalar titizlikle devam ediyor.

BERGAMA BELEDİYESİ’NİN SODEMSEN’E ÜYE OLMASI PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU’NA HAVALE EDİLDİ

Mevzuat ve toplu iş kontratlarından doğan hak ve menfaatlerini korumak, üyelerin işyerlerinde iş ve çalışma koşullarını verimliliği artıracak formda düzenlemek, üyelerinin imzalayacağı toplu iş kontratlarında kolaylaştırıcı rol üstlenmek hedefiyle kurulan SODEMSEN’e üye olunması için Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMİ (EDS) KURULACAK

Bergama içinde kent trafiğinin daha inançlı ve daha süratli seyretmesi maksadıyla Elektronik Denetleme Sistemi kurulması için oy çokluğuyla onay verildi. Başlatılacak proje kapsamında, sistem kullanılarak Bergama’nın giriş ve çıkışlarında sürat koridoru ve kırmızı ışık noktalarındaki ihlaller denetlenebilecek.

BERGAMA BELEDİYESİ’NE PAKLIK ARAÇLARI ALINACAK

Bergama Belediyesi paklık hizmetleri mevcutta hizmet alımıyla devam ediyor. İhale müddeti devam eden hizmet alımı sona erdiğinde, paklık araçları alımını belediye meclis üyeleri oybirliği ile kabul etti. Bergama Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla alınacak araçlarla Bergama çok daha pak çok daha yaşanabilir olacak.

KARDEŞ KENTLER İLE BAĞLAR ARTIRILACAK

Şeki, Böblingen ve Rosoman kardeş kentlerimiz Bergama Belediye Liderimiz Prof. Dr. Tanju ÇELİK’i tebrik etmiş ve karşılıklı görüşmelerde bulunmuştu. Kardeş şehirlerimizle aramızdaki bağlantıları daha güçlendirmek ve artırmak için belediyemiz meclis üyelerimiz de Başkan ÇELİK’e oy birliği ile dayanak verdi.

BERGAMA TİYATRO FESTİVALİ’NE DAYANAK ARTACAK

Meclis kararıyla yapılan düzenlemede Bergama Tiyatro Festivali’ne takviyelerimiz artarak devam edecek ve şenlik artık daha kurumsal hale gelecek. Bu yıl 5.’si düzenlenecek Bergama Tiyatro Şenliği her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Bergama Belediye Lideri Prof. Dr. Tanju ÇELİK; Belediye meclis üyelerimiz ile birlikte aldığımız kararlar ile Bergama’mızı daima birlikte daha ileriye götüreceğiz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim