yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki kadınların mental ve fiziksel güçlenmeleri amacıyla öz savunma eğitimleri düzenliyor

Üç aylık fiyatsız programda savunma sanatı uzmanlarından temel eğitim alan bayanlar, tacize ve şiddete karşı koyabilme kabiliyeti geliştiriyor.

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki kadınların mental ve fiziksel güçlenmeleri amacıyla öz savunma eğitimleri düzenliyor


Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki bayanların mental ve fizikî güçlenmeleri gayesiyle öz savunma eğitimleri düzenliyor. Üç aylık fiyatsız programda savunma sanatı uzmanlarından temel eğitim alan bayanlar, tacize ve şiddete karşı koyabilme kabiliyeti geliştiriyor. 

Kadınlara yönelik yaptığı çalışmalarla “Beylikdüzü Aklı”nı ortaya koyan Beylikdüzü Belediyesi, “Kadınlara Özel Kendini Muhafaza Teknikleri Eğitimi” düzenliyor. Beylikdüzü’nde yaşayan ve 18 yaş üstü her bayana açık olan fiyatsız eğitimlere, daha evvel misal bir eğitim almamış bayanlar da katılabiliyor.

Savunma sanatları uzmanları İlhan Yalın, Cumhur Solak ve Sami Türkeray’ın mucidi oldukları “Senjutsu” tarzında verdikleri eğitimlerin birinci dersinde iştirakçilere konum alma eğitimi ve yakın muharebe konusunda temel bilgiler veriliyor. Üç ay sürecek eğitimi tamamlayan bayanların muhtemel bir taciz yahut şiddet teşebbüsünde, en azından failin elinden kurtulmak için hakikat hamleyi yapıp, gerekli vakti kazanabilecekleri bir seviyeye ulaşmaları bekleniyor. 

Kayıtları kaçıranlar için fırsat!

İlçe halkının ağır ilgi gösterdiği derslerde, 4 küme halinde 3 aylık devir içerisinde 100 bayan eğitim alıyor. 25 kişilik kümelerle hafta içi 2 gün hafta sonu 2 gün olmak üzere haftanın dört günü verilen eğitimler, 14 Haziran’a kadar devam edecek. Kayıtları kaçıranlar için haziran devrinde yeni kümeler oluşturulacak. Boşluk oluşmasında halinde mevcut kümelere da yeni üye eklenebilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ