yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bi Dünya Eğlence başlıyor

Büyükşehir’in 22-23 Nisan’da Ormanya’da düzenleyeceği tabiat ve etraf şuuruna yönelik atölyeler, konser ve cümbüşler çocukları bekliyor

Bi Dünya Eğlence başlıyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aktiflikleri kapsamında bu yıl da çocukları “Bi Dünya Eğlence”ye davet ediyor. Ormanya’nın konut sahipliğindeki etkinlikler 22-23 Nisan tarihlerinde yapılacak. Çocuklar için Ormanya’da etraf ve tabiat şuuruna yönelik birbirinden renkli cümbüş atölyeleri kuruldu. Kocaelili çocuklar iki gün boyunca atölye etkinliklerinin yanı sıra düzenlenecek konser ve sahne gösterilerinde 23 Nisan coşkusunu yaşayacak. 

ORMANYA’DA Bİ DÜNYA EĞLENCE

23 Nisan’a renk katacak ve giriş alanından başlayacak olan etkinlikler, Ormanya’nın her köşesinde devam edecek. Alanda çocuklar için el maharetleri, doğal lezzetler, tecrübe ve sanal gerçekliği içeren 35 atölye, 5 tabiatta hayat atölyesi, 11 alan aktifliği yapılacak. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan Konservatuvar, KO-MEK, Bilgievleri, Bilim Merkezi, Ormanya ve Turizm Şube Müdürlüğü üniteleri alandaki atölye ve sahne etkinliklerinde vazife yapacak. Ayrıyeten İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Antikkapı, Kağıtspor, İtfaiye ile AFAD, AKUT ve Kızılay da birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenleyecek.

EL MARİFETLERİ ATÖLYELERİ

El maharetleri atölyelerinde KOMEK uçurtma üretimi atölyesi kuracak. Bilgievleri; Ahşap, Bilim Merkezi Tohum Topu, Ormanya; Deri Kolye ve Tabiatta Fotoğraf Çekimi, Konservatuvar; Ebru ve Klasik Çocuk Oyunları Atölyesi ile faaliyetlerini gerçekleştirecek. Turizm Şefliği ise Halı Dokuma Alanında çocuklara halı dokuma konusunda pratik bilgiler verecek. İl Milli Eğitim Müdürlüğü de Şakacı Hayvanlar Ritim Atölyesi ile şenliğe katılacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı spor kulübü Kağıtspor da Tabiatta Ömür Atölyelerinde çocuklara için izci parkuru oluşturacak. Doğal Lezzetler Atölyesinde ise geleceğin aşçıları pişen kuruvasanları süsleyecek.

ORMAN KÜTÜPHANESİ’NDE SEVİLEN YAZARLAR

Büyükşehir alanda ayrıyeten Orman Kütüphanesi kuracak. Alan aktiflikleri kapsamında faaliyet gösterecek Orman Kütüphanesi’nde çocuklar için 4 müellif buluşması gerçekleştirilecek. Çocukların severek takip ettikleri muharrirler ortasında yer alan; Merve Gülcemal, Lemi Filozof, Sertaç Güngör ve Ayşegül Dede, Orman Kütüphanesi’ne konuk olacak. 23 Nisan Salı günü saat 18.00’de sevilen sanatçı Melis Fis, çocuklar ve aileleri için konser verecek.

23 ÇOCUK VE AİLESİ KARAVAN KAMPI’NDA KALACAK

Öte yandan Ormanya’da bir de Karavan Kampı kurulacak. Bu kampa “Ormanın Sesi-Dünyaya Yeşil Bir Mesaj” isimli reels görüntü müsabakasında dereceye giren 23 çocuk katılma hakkı kazanacak. Çocuklar aileleriyle birlikte 2 gece bu kampta konaklayacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ