yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

BİGG Cube Incubation genç girişimcileri bekliyor

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, BİGG Cube Incubation Programı ile teknoloji ve yenilikçi iş fikri olan genç girişimcilere hayallerini gerçekleştirmek için davet yaptı. 

BİGG Cube Incubation genç girişimcileri bekliyor


Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, BİGG Cube Incubation Programı ile teknoloji ve yenilikçi iş fikri olan genç girişimcilere hayallerini gerçekleştirmek için davet yaptı. 

Türkiye’nin süratle büyüyen teşebbüs ekosistemi olan Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, teknoloji ve yenilikçi iş fikri olan teşebbüsçü adaylarına yönelik İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sakarya Teknokent, Sanofi, Türk Telekomünikasyon ve Başşehir Üniversitesi ile birlikte BİGG Cube Incubation programını başlattı. BİGG Cube Incubation programında akıllı ulaşım, pak teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, bağlantı ve sayısal dönüşüm, sıhhat ve yeterli hayat, sürdürülebilir tarım ve beslenme alanlarında iş fikri olan teşebbüsler desteklenecek.

Teknoloji ve yenilikçi iş fikirlerine 900.000 TL’ye kadar TÜBİTAK’tan yatırım takviyesi sağlayan BİGG Cube Programına, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve mezunlar bit.ly/biggcubeincubation linki üzerinden başvurabiliyor. Programa kabul edilen girişimcilere teknik ve dikey mentorluk, mevcut durum ve stratejik tahliller, iş birliği ağlarından faydalandırma, iş planı hazırlama, proje yazımı atölye çalışmaları üzere dayanaklar sağlanacak. 

 

Cube Incubation’ın imkanlarından yararlanacaklar

BİGG Cube Incubation Programı kapsamında teşebbüsçüler, Avrupa’nın kritik altyapılarına sahip kuluçka merkezlerinden biri olan Cube Incubation’ın uluslararası standartlarda sunduğu ofis, ıslak kuru laboratuvar ve pak oda imkanlarından da yararlanacak. Teşebbüsler, Teknopark İstanbul’un sunacağı geniş network sayesinde çeşitli şirketlerle görüşme imkanı bulabilecek ve derin teknoloji tabanlı geliştirmeler yapan teşebbüslerle birebir ekosistemde çalışmalarını hayata geçirecek. Teşebbüsçüler ayrıyeten Teknopark İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) aracılığıyla patent dayanağının yanında dijital medya ve PR çalışmaları kapsamında sunulan dayanaklardan de yaralanabilecek.

Geniş imkan ve dayanaklar sunan BİGG Cube Incubation programına başvurabilmek için daha evvel Teknogirişim Sermayesi ya da TÜBİTAK 1512 ve 1812 takviyesi almamış olmak ve rastgele bir şirkette iştirakin bulunmaması gerekiyor.

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, bugüne kadar 1000’den fazla teşebbüse hizmet vermenin yanı sıra, çok sayıda BİGG girişimcisine de mesken sahipliği yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ