yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bilgehane Hafızlık Öğrencileriyle Buluşan Başkan Altay: “Bu Güzellik En Çok Konya’ya Yakışıyor”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bilgehanelerde hafızlık hazırlık eğitimine katılarak Hafızlık İmam Hatip Ortaokullarını kazanan öğrencilerle bir ortaya geldi.

Bilgehane Hafızlık Öğrencileriyle Buluşan Başkan Altay: “Bu Güzellik En Çok Konya’ya Yakışıyor”


Çocuklara bisiklet ikram eden Lider Altay, “Biz bugün çocuklarımıza temsilen birer bisiklet ikram ediyoruz ancak biliyoruz ki armağanın büyüğü öbür tarafta Rabbim tarafından size ve ailelerinize sunulacak. Bedelli ailelere bu türlü hoş bir imkanı çocuklarına sunduğu ve bu yolu bizimle yürüdüğü için teşekkür ediyorum. Bu hoşluk en çok Konya’ya yakışıyor” dedi.

İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde bir soykırım işlediğini hatırlatan Lider Atay, “Bunu önlemenin tek yolu da imanlı bir kuşak yetiştirmek. Birebir vakitte öbür bilimlerde de kendini yetiştirmiş, memleketimize yararlı beşerler olmalarını sağlamak. İnşallah bu çocuklar geleceğimizde Müslümanların bir ortaya gelmesini, İslam bayrağının tekrar dünyaya hakim olmasını sağlayacak bir jenerasyon olsunlar diye dua ediyoruz” tabirlerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hizmet veren Bilgehanede hafızlık hazırlık eğitimi alarak Hafızlık İmam Hatip Ortaokullarını kazanan öğrencilerle buluştu.

Büyükşehir Taş Bina’da düzenlenen programda çocuklara hitap eden Lider Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları işlerin en değerlilerinden birisinin de çocuklarla ilgili hayata geçirdikleri projeler olduğunu söz etti. 

“BİLGEHANELER KONYA’NIN EN DEĞERLİ MARKALARINDAN BİRİSİ HALİNE GELDİ”

Bilgehanelerin Konya’nın en kıymetli markalarından birisi haline geldiğini kaydeden Lider Altay şöyle devam etti:

“Bilgehanelerin de bizim için en değerli eğitimi hafızlık hazırlık kursları. Neredeyse yüzde yüze yakın bir muvaffakiyete ulaşmak üzereyiz. Bu sene 251 çocuğumuz kursa katılmış, 249 muvaffakiyet elde edildi. İnşallah sayıların artmasını temenni ediyoruz. Bu imkanı sunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Geçmişte ne zorluklar içerisinde bu hizmetler yürütülüyordu. Bugün elhamdülillah çocuklarımız okul eğitimlerini görürken bir taraftan da hafızlıklarını tamamlıyor. İnşallah sizlerin hafızlıklarınızı tamamladığınızı da görmek nasip olsun.”

BAŞKAN ALTAY HAFIZLIK EĞİTİMİNDE AİLELERE BÜYÜK VAZİFE DÜŞTÜĞÜNE DİKKAT ÇEKTİ

Hafızlık eğitimi konusunda ailelere çok büyük bir vazife düştüğüne işaret eden Lider Altay, “Çünkü bilhassa anneler hafızlık konusunda çocukların en hoş hocası. Bu devirde hafızlık okuluna başlayan çocuklarımızın hafızlıklarını yapmaya başladıkları devirde de Bilgehanelerimizde takviye kurslarımızı vermeye devam edeceğiz. Onun için seyahate birlikte devam etmeyi dilek ediyoruz. Peygamber Efendimiz; ‘Sizin en iyiniz Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir’ diyor. İnşallah bu çocuklarımız hepimize şefaatçi olsun” sözlerini kullandı.

“İSRAİL’İN ZULMÜNÜ ÖNLEMENİN YOLU İMANLI BİR KUŞAK YETİŞTİRMEK”

Dünyanın içinden geçtiği duruma da değinerek İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde bir soykırım işlediğini hatırlatan Lider Atay, “Bunu önlemenin tek yolu da imanlı bir kuşak yetiştirmek. Tıpkı vakitte öteki bilimlerde de kendini yetiştirmiş, memleketimize yararlı beşerler olmalarını sağlamak. Bu okullar bunun için çok değerli bir fırsat. Okulların üretiminde emeği geçen hayırseverlere, Ulusal Eğitim’de çalışan hocalarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bu çocuklar geleceğimizde Müslümanların bir ortaya gelmesini, İslam bayrağının tekrar dünyaya hakim olmasını sağlayacak bir kuşak olsunlar diye dua ediyoruz. Biz bugün çocuklarımıza temsilen birer bisiklet ikram ediyoruz lakin biliyoruz ki armağanın büyüğü öbür tarafta Rabbim tarafından size ve ailelerinize sunulacak. Pahalı ailelere bu türlü hoş bir imkanı çocuklarına sunduğu ve bu yolu bizimle yürüdüğü için teşekkür ediyorum. Bu hoşluk en çok Konya’ya yakışıyor. Güzel ki bu kentte yaşıyoruz. Hz. Mevlana’nın kurbunda, Selçuklu’nun darülmülkünde Rabbim bu türlü hoş hizmetler yapmayı sizlerin dayanağıyla bizlere nasip etti. Ne kadar şükretsek azdır. Rabbim birlik, beraberliğimizi bozmasın” diye konuştu.

MİLLİ VE MANEVİ EĞİTİM MERKEZİ: BİLGEHANELER

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Atabey Gençlik Projesi çatısı altında kentin çocuklarına hizmet veren Bilgehaneler, 4. sınıftan 8. sınıfa kadar milli-manevi eğitimler, ders takviye programları, atölye ve etkinlikler düzenliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim