yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bilgehanelerin Hafızlık Hazırlık Öğrencileri Yeni Başarılara İmza Atıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında kentin çocuklarının çok taraflı gelişimlerine katkıda bulunan Bilgehanelerde Hafızlık Hazırlık Programı’nda eğitim alan öğrenciler, gerçekleştirilen hafızlık imtihanlarında muvaffakiyet elde ederek örnek olmaya devam ediyor. Hafızlık Hazırlık Programı, bugüne kadar 471 öğrenciye hizmet vererek, 426’sının hafız imam hatip ortaokuluna yerleşmesine katkı sağladı.

Bilgehanelerin Hafızlık Hazırlık Öğrencileri Yeni Başarılara İmza Atıyor


Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgehanelerin Hafızlık Hazırlık Programı’nda eğitim gören öğrenciler başarılarıyla örnek oluyor.

Bilgehanelerde bu yıl eğitim alan Hafızlık Hazırlık öğrencilerinden 221’i Mustafa Büyükkaplan Hafız İmam Hatip Ortaokulu’nun Şubat ayında gerçekleşen hafızlık imtihanına katıldı. 221 Bilgehane öğrencisinden 174’ünün sınavı muvaffakiyetle neticelenirken kazanan kız ve erkek öğrenci kümelerinde birinci 20’de Bilgehaneli 12 erkek ile 12 kız öğrenci yer aldı.

İkra’r Hafızlık Eğitim Merkezi’nin imtihanına giren 128 Bilgehane öğrencisinden ise 121’i sınavı kazanırken yeniden birinci 20’de 5 kız ile 8 erkek Bilgehane öğrencisi derece sahibi oldu.

Temmuz ayında başlayan Hafızlık Hazırlık Programı kapsamında kentte hizmet veren çeşitli hafız imam hatip ortaokullarına hazırlanan Bilgehane öğrencilerinden 39 tanesi ise öteki kurumların imtihanlarına hazırlanmaya devam ediyor.

BİR SONRAKİ HALKA: EZBER TAKVİYE PROGRAMI

Hafızlık Hazırlık Programı’nın bir sonraki etabı olarak sürece dâhil edilen Ezber Takviye Programı ise hafızlık eğitimi alan öğrencilerin ezber idaresi başta olmak üzere muhtaçlığı olan hususlarda hizmet veriyor. 5 Bilgehanede başlayan programdan hâlihazırda 70 hafız imam hatip ortaokulu öğrencisi yararlanıyor.

Bilgehanelerdeki Hafızlık Hazırlık Programı, bugüne kadar 471 öğrenciye hizmet vererek, 426’sının hafız imam hatip ortaokuluna yerleşmesine katkı sağladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ