yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bilgin’den emekli personele vefa

Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım, emekli Belediye çalışanı ile bir ortaya geldi.

Bilgin’den emekli personele vefa


Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım, emekli Belediye işçisi ile bir ortaya geldi.

Sivas Belediyesi tarafından klâsik hale getirilen emekli çalışanlara yönelik vefa buluşmaları devam ediyor. Birincisi 2019 yılında gerçekleştirilen ve pandemi süreci ile geçtiğimiz yıl yaşanan sarsıntı felaketi nedeniyle kesintiye uğrayan vefa buluşmaları tekrar başladı.

Görev yaptığı süreçte emekli olan belediye çalışanları ile bir ortaya gelen Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım, hizmetleri için emekli işçiye teşekkür etti.

Programda Belediye Müfettişliğinden emekli olan Becerikli Pekşen, “40 yıldan fazla süren hizmetimde bütün belediye liderlerinden mutluyum inşallah onlar da bizlerden şaddır. Hilmi beyefendiyle de olan münasebetlerimiz pek düzgündü. Kendisine yeni devirde de yürekten muvaffakiyetler diliyorum. Sivas’ın bu vesile ile kazanacağını hizmetlerin artan bir biçimde devam edeceğini de düşünüyorum. Allah yolunu açık etsin. Belediyecilik kolay bir iş değildir. İnsanların doğuşundan vefatına kadar, suyundan çöpüne kadar her şeyinden Belediye Lideri sorumludur. İşçi de bu bütün sorumlulukları ucundan kıyısından kendi üzerinde hisseder, hissetmesi de lazım. Zira belediyecilik bir arada çalışmanın ürünüdür” biçiminde konuştu.

Emekli emekçi Ömer Şahin ise “Sivas Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğü’nde 32 yıl çalıştım. Bütün emekli arkadaşlarıma belediyemize verdikleri katkıdan ve emeklerinden ötürü teşekkür ederim. Sayın Belediye Liderim bir seçime gidiyor, muvaffakiyetler diliyorum” sözünü kullandı.

Belediye Lideri Hilmi Alım “5 yıl seçimle geliyoruz. İşte 2 devir, 3 periyot belki… Çok çok eskilerden uzun mühlet yapanlar var lakin bilhassa 1980 yılından sonra belediye de en az vazife yapanlar belediye liderleridir. Belediyecilik ve Belediye Başkanlığı gerçekten kutsal bir misyondur. Doğduğumuz, doyduğumuz, bizi biz yapan kentimize, eşimize, dostumuza Rabbim hizmet etme talihi veriyor. Emekli oldunuz, çalıştınız 15 yıl, 20 yıl, 30 yıl ve hatta 40 yılı dolduran büyüklerimiz var. 40 yıl boyunca bir ömür bu kente hizmet ederek ve bu hizmetin karşılığını da helal, alnınızın teriyle rızkınızı temin ederek bir vazife yaptınız ve emekli oldunuz. Aslında hizmet ettiğimiz kent değil, kendimize hizmet ediyoruz. Şayet birileri bu kentte ‘Sivas pak bir şehir’ diyorsa bunu başaran bu takım. ‘Bu kentte hoş işler oluyor’ diyorsa tekrar bunu başaran burada çalışan, emekli olan takım. ‘Bu kentte hoş eserler, hoş yollar, hoş parklar hoş bahçeler, hoş belediyecilik örnekleri yapılıyor’ diyorsa aslında bu Belediye Liderini tahminen temsil ediyor fakat Belediye Liderinin şahsında söylenen her kelam Sivas Belediyesi’nde çalışan bugün itibariyle yaklaşık 2500 kişinin bir başarısıdır” dedi.

Başkan Alım, “Bizler Belediye Lideri olarak sizlere güvenerek, takıma güvenerek takımımızla birlikte hareket ederek kentte hoş işler yapmaya uğraş ediyoruz. Aslında kent Belediye Liderinin şahsında belediyecilere emanettir. Biz bu emanete sahip çıkıp emaneti daha âlâ bir noktaya götürebilirsek, misyonumuz bittiği vakit sizler emekli oluyorsunuz bizlerin vazife mühleti bittikten sonra tamamlıyoruz. O vakit kendimizi başarılı addediyoruz, başarılı görmemiz lazım.

Yıllarca bu kente belediyeci olarak hizmet eden ve yasal olarak emeklilik koşullarını doldurmaları nedeniyle vazifeleri biten hemşehrilerimizi, mesai arkadaşlarımızı unutmadığımızı göstermek, onlarla gönül bağımızın vefa bağımızın devam ettiğini göstermek gayesiyle sizlerle bir ortaya geldik. Bu kente katmış olduğunuz bedelden, bu kent ismine ortaya koyduğunuz iradeden ve hizmetlerden ötürü sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ