yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Bilim Konya’dan Gururlandıran Ödül

Konya Büyükşehir Belediyesi ve T3 Vakfı paydaşlığıyla kurulan Bilim Konya, İTÜRO’24’de Trafik kategorisinde sergilediği başarılı performansla “Hakem Özel Ödülü”ne layık görüldü. Yarışta Konya’yı temsil eden tek kurum olan Bilim Konya, Bilim Türkiye Eğitimleri kapsamında 6-14, Uzun Periyotlu TEKNOFEST Eğitimleri kapsamında 10-18 yaş kümesine hizmet veriyor.

Bilim Konya’dan Gururlandıran Ödül


Konya Büyükşehir Belediyesi ve T3 Vakfı paydaşlığıyla kurulan Bilim Konya, İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen Robot Olimpiyatları’nda (İTÜRO’24), Konya’yı temsil eden tek kurum oldu.

İTÜRO’24 kapsamında İstanbul’a gelen Bilim Konya takımı, kısa bir İstanbul çeşidi gerçekleştirdi. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, Topkapı Sarayı ve Kutsal Emanetler kısmını ziyaret eden grup, kentin tarihi ve kültürel mirasını yakından tanıma fırsatı buldu.

Yarışma sürecinde ise Bilim Konya grupları, Küçük Sumo, Trafik, Pul Toplayan ve Çizgi İzleyen kategorilerinde gayret etti.

Özellikle Trafik kategorisinde sergilediği başarılı performansla dikkatleri üzerine çeken takım, Hakem Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Konya’yı muvaffakiyetle temsil ederek mükafatla İstanbul’dan ayrılan takım, müsabakada elde ettiği muvaffakiyetle Konya’nın teknoloji ve bilim alanındaki potansiyelini bir sefer daha göstermiş oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve T3 Vakfı paydaşlığıyla kurulan Bilim Konya, Bilim Türkiye Eğitimleri kapsamında 6-14, Uzun Devirli TEKNOFEST Eğitimleri kapsamında 10-18 yaş kümesine hizmet veriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ